Se žlutou hvězdou v prázdném kupé | Albatrosmedia.cz
EN

Se žlutou hvězdou v prázdném kupé

Vzpomínky Lydie Tischlerové

Petr Vizina, Lydie Tischlerová


Autentický příběh české židovské dívky
Příběh jedné z posledních žijících pamětnic Osvětimi, která po válce odešla do Velké Británie, kde absolvovala psychoterapeutický výcvik u Anny Freudové a celý profesní život se věnovala dětské psychiatrii. Kniha postupuje chronologicky od Lydiina dětství stráveného v předválečné Ostravě přes neúspěšný pokus o útěk do Polska, pobyt v Terezíně, v koncentračním táboře Osvětim, osvobození a odchod do Británie.

Detailní informace

Jazyk čeština
Počet stran 120
EAN 9788076014299
Datum vydání 19.04.2021
Věk od 18
Formát 130x200 mm
Nakladatelství Vyšehrad
Edice Osudy
Hmotnost 0,253
Typ Kniha
Vazba kombinovaný potah s plátěným hřbetem

Příběh jedné z posledních žijících pamětnic Osvětimi, která po válce odešla do Velké Británie, kde absolvovala psychoterapeutický výcvik u Anny Freudové a celý profesní život se věnovala dětské psychoterapii. Kniha postupuje chronologicky od Lydiina dětství stráveného v předválečné Ostravě přes neúspěšný pokus o útěk do Polska, pobyt v Terezíně, v koncentračním táboře Osvětim, osvobození a odchod do Británie. V Británii se pak Lydie Tischlerová začala starat o problémové děti, nejdříve jako dobrovolnice, postupně jako vystudovaná psycholožka a psychoterapeutka. Její věcné a zároveň živé vyprávění vlastních osudů je tak nejen cenným osobním svědectvím, ale také zajímavým příspěvkem ke studiu dětské psychiky, kterou poválečná psychiatrie teprve objevovala. Součástí knihy jsou dobové fotografie.

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Uživatelské hodnocení

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit

Recenze

krajskelisty.cz - Autentický příběh pamětnice Osvětimi

„Se žlutou hvězdou v prázdném kupé je autentický příběh české židovské dívky a rovněž jedné z posledních žijících pamětnic Osvětimi."

Český rozhlas Vltava - Psychoanalýza jako východisko i poslání

„Práce jako náhražka osobního života. I toto téma skrývají vzpomínky Lydie Tischlerové s názvem Se žlutou hvězdou v prázdném kupé."

kosmas.cz/oko - Nepodařilo se jim ze mě udělat oběť

„Příběh psycholožky Lydie Tischlerové, která přežila holokaust, je portrétem historie, jež nikdy nevisí ve vzduchoprázdnu."
NAPIŠTE NÁM