EN

Vězňova žena

Maggie Brookes

4,3
( 3 )

Román podle skutečného příběhu moravské dívky, která skončila v zajateckém táboře
Za podzimních nocí roku 1944 prchá moravským venkovem nesourodá dvojice: britský voják Bill a venkovská dívka Izabela. Zamilovali se do sebe při práci na statku, tajně se vzali a chtějí se dostat do bezpečí. Izzy s vlasy nakrátko a v mužských šatech působí tak věrohodně, že když je nacisté polapí, pošlou oba do vojenského zajateckého tábora. Dokážou novomanželé své tajemství zachovat až do konce války? A odkud jim vlastně hrozí největší riziko? 

Detailní informace

Jazyk čeština
Původní název The Prisoner's Wife
Původní jazyk angličtina
Počet stran 384
EAN 9788074984372
Datum vydání 20.08.2020
Věk od 18
Formát 130x205 mm
Nakladatelství Domino
Hmotnost 0,455
Typ Kniha
Vazba vázaná s pap. potahem s lam. přebalem

Izzy by si tolik přála vést poněkud zajímavější život, než jí nabízí středomoravská vesnice. A teď, za války, je to ještě mnohem horší. Samá dřina, žádná radost. Pak se ale najednou všechno změní: na jejich rodinný statek přijde vypomáhat skupina britských válečných zajatců. A jedním z nich je Bill.

Po jejich setkání události naberou rychlý spád. Izzy a Bill se tajně vezmou a vydají se na útěk. Izzy je přestrojená za muže a působí tak věrohodně, že když je nakonec dopadnou nacisté, skončí spolu s Billem ve vojenském zajateckém táboře.

Kdyby Němci přišli na to, že je Izzy žena, okamžitě ji zastřelí. Novomanželé se proto spojí s několika spoluvězni, a společně pak střeží Izzyino tajemství. Ne každý zajatec má ale dobré úmysly. A tak se Bill a Izzy každé ráno probouzejí s nejistotou, jestli se společně dočkají večera. Nebo konce války. Nebo šťastné budoucnosti.

Ke stažení

pdf Příloha.pdf

Uživatelské hodnocení

Sabina Bobková
Je pravda, že knih z období Druhé světové války je již tolik, že se v tom množství nedá vyznat. Ale tato s nálepkou skutečného příběhu mě nesmírně zaujala. Prvních sto stran je příběhem lásky a naivity. Mladá dívka se zamiluje do vojáka a jejich vztah je zakázaný. Kradou si chvilky pro sebe a riskují odhalení, které by je stálo život. Jejich jedinou možností je tajný sňatek a následný útěk. Většina příběhu je vyprávěna z pohledu Izabely, se kterou se nejprve zamilujeme, poté provdáme a poznáme blaženosti manželského života, které trvá krátce. Poté se z naší novomanželky stává voják Cousins, který je němí. Izzie si prošla těžkou prací, příšernými životními podmínkami ve špíně s omezeným přístupem jídla a samozřejmě i množstvím vší. Musím říct, že o vších se mi bude zdát asi ještě dlouho. Podotýkám, že Izabela byla opravdu dětinská, že se do této problematiky v podstatě dobrovolně dostala, tak musím uznat, že na druhou stranu byla odvážná a velmi silná, že to všechno zvládla. Vězňova žena v sobě ukrývá milostný příběh, hrůzu války, ukazuje na zajatecké tábory, které jsem v knize objevovala poprvé. Z knihy jsem nadšená a rozhodně vám ji mohu doporučit. Celá recenze: https://kniznipristaviste.blogspot.com/2020/08/recenze-veznova-zena.html
Milena Kvapilová
Vynikajici, napinave, desive. Hlavni postavy si oblibite, i kdyz nebudete chapat jejich obrovskou naivitu, ktera je do toho vseho dostala. No jo, laska a jeji pohled na svet pres ruzove bryle. O to uzasnejsi je jejich vzajemne pouto i pristup zasvecenych, kteri jim jsou ochotni pomoci v kazde situaci.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
Autor knihy
Maggie Brookes

Maggie Brookes

Maggie Brookes se narodila v Londýně. Povídky a básně začala psát už v šesti letech. Vystudovala angličtinu na Cardiff University a stala se reportérkou. Její cesta pak vedla do BBC TV, kde pracovala jako scénáristka, producentka a režisérka historických dokumentů. Když se jí narodily dcery, odešla z BBC a začala učit kreativní psaní na Middlesex University – působila tam 30 let. Jak Maggie sama říká, čte nebo píše, ať už je kdekoli. Ráda se také účastní uměleckých výstav a čtení poezie, baví ji plavání a zpěv. Další velkou radostí je pro ni cestování – například psaní Vězňovy ženy ji zavedlo do České republiky, Polska a Německa a spolu s manželem projeli sedmisetkilometrovou trasu, kterou musely její postavy přetrpět.
Zobrazit profil autora
NAPIŠTE NÁM