EN

Prokletá věž: Poslední bitva křižáků o Svatou zemi

Roger Crowley


Její pád zpečetil osud křižáků
Město Akkon bylo poslední velkou pevností křižáků ve Svaté zemi a symbolem jejich moci. Když roku 1291 po šestitýdenním obléhání muslimskými vojsky padlo, dvě staletí trvající historie křížových výprav se uzavřela. Britský historik Roger Crowley se svou obvyklou hlubokou znalostí regionu a jeho dějin a s bezprostředností velkého vypravěče popisuje přípravy i dramatický útok na město. Prokletá věž byla středobodem obléhání – a stala se symbolem pádu starého světa.

Detailní informace

Jazyk čeština
Původní název Accursed Tower: The crusaders’ last battle for the Holy Land
Původní jazyk angličtina
Počet stran 312
EAN 9788026432104
Datum vydání 24.08.2020
Věk od 14
Formát 145x205 mm
Nakladatelství CPRESS
Hmotnost 0,551
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

Napínavá historie krvavého závěru dvousetleté přítomnosti křižáků ve Svaté zemi.

Město Akkon, silně opevněné a honosně vystavěné, bylo poslední pevností křižáků v regionu a symbolem jejich moci. Když roku 1291 po šestitýdenním vyčerpávajícím obléhání padlo, dvě staletí trvající historie křížových výprav do Svaté země se uzavřela. Roger Crowley se svou obvyklou brilantností a bezprostředností velkého vypravěče popisuje přípravy i dramatický útok na město. Toto nejtěžší bombardování před věkem střelného prachu zanechalo rozlehlé, po tisíciletí existující středomořské obchodní centrum v ruinách.

Prokletá věž byla středobodem obléhání. Jako poslední naděje křižácké obrany se stala symbolem pádu starého světa. Crowleyho vyprávění je založeno na detailním výzkumu čerpajícím z málo známých svědectví křesťanských i muslimských pramenů. Výsledkem je čtivá a poctivá zpráva o zlomovém momentu světové historie.

Hodnocení čtenářů

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
NAPIŠTE NÁM