Prokletá věž: Poslední bitva křižáků o Svatou zemi | Albatrosmedia.cz
EN

Prokletá věž: Poslední bitva křižáků o Svatou zemi

Roger Crowley


Její pád zpečetil osud křižáků
Město Akkon bylo poslední velkou pevností křižáků ve Svaté zemi a symbolem jejich moci. Když roku 1291 po šestitýdenním obléhání muslimskými vojsky padlo, dvě staletí trvající historie křížových výprav se uzavřela. Britský historik Roger Crowley se svou obvyklou hlubokou znalostí regionu a jeho dějin a s bezprostředností velkého vypravěče popisuje přípravy i dramatický útok na město. Prokletá věž byla středobodem obléhání – a stala se symbolem pádu starého světa.

Detailní informace

Jazyk čeština
Původní název Accursed Tower: The crusaders’ last battle for the Holy Land
Počet stran 312
EAN 9788026432104
Datum vydání 24.08.2020
Věk od 14
Formát 145x205 mm
Nakladatelství CPRESS
Hmotnost 0,551
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

Napínavá historie krvavého závěru dvousetleté přítomnosti křižáků ve Svaté zemi.

Město Akkon, silně opevněné a honosně vystavěné, bylo poslední pevností křižáků v regionu a symbolem jejich moci. Když roku 1291 po šestitýdenním vyčerpávajícím obléhání padlo, dvě staletí trvající historie křížových výprav do Svaté země se uzavřela. Roger Crowley se svou obvyklou brilantností a bezprostředností velkého vypravěče popisuje přípravy i dramatický útok na město. Toto nejtěžší bombardování před věkem střelného prachu zanechalo rozlehlé, po tisíciletí existující středomořské obchodní centrum v ruinách.

Prokletá věž byla středobodem obléhání. Jako poslední naděje křižácké obrany se stala symbolem pádu starého světa. Crowleyho vyprávění je založeno na detailním výzkumu čerpajícím z málo známých svědectví křesťanských i muslimských pramenů. Výsledkem je čtivá a poctivá zpráva o zlomovém momentu světové historie.

Uživatelské hodnocení

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
NAPIŠTE NÁM