EN

January a Deset tisíc dveří

Alix E. Harrowová

4,0
( 1 )

Když člověk vstupuje do dveří, musí mít odvahu vidět druhou stranu.
January je ztělesněním zvědavosti a v obrovském sídle bohatého pana Locka se cítí jako jedna z podivných hraček a pokladů, které zdobí jeho chodby: oprašovaná, pečlivě udržovaná, ignorovaná, a hlavně úplně jinde, než by měla být. Pak ale objeví podivnou knihu s vůní jiných světů, která vypráví příběhy tajných dveří, lásky, dobrodružství a nebezpečí. A s každou další stránkou se jí tyto příběhy víc a víc vplétají do života…

Detailní informace

Jazyk čeština
Původní název The Ten Thousand Doors of January
Původní jazyk angličtina
Překladatel Adéla Špínová
Počet stran 424
EAN 9788076611382
Datum vydání 23.11.2020
Věk od 13
Formát 130x200 mm
Nakladatelství COOBOO
Hmotnost 0,573
Typ Kniha
Vazba vázaná s pap. potahem s lam. přebalem

Slova a jejich významy hrají ve světě důležitou roli. Tvarují a mění realitu pomocí té nejstarší alchymie...

January je ztělesněním zvědavosti. A když se ocitne v rozsáhlém sídle bohatého pana Locka, cítí se jako jedna z podivných hraček a pokladů, které zdobí jeho chodby a síně: oprašovaná, pečlivě udržovaná, z větší část ignorovaná a taky úplně jinde, než by měla být.

Potom ale objeví podivnou knihu. Knihu s vůní jiných světů, která vypráví příběhy tajných dveří, lásky, dobrodružství a nebezpečí. Každá její stránka January odhaluje další a další nemožné pravdy o světě a dívka v nich objeví také příběh úzce propletený s jejím vlastním životem.

Bohaté a propracované vyprávění o neskutečných cestách, nezapomenutelné lásce a nikdy nekončící síle příběhů.

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Uživatelské hodnocení

Martina Krausová
Ne o mnoho knihách, které jsem četla, se dá říct, že by byly krásné uvnitř i zvenčí, ale January je určitě jedna z nich. Jednotlivé kapitoly mají na svých začátcích krásné malůvky a jsem rozhodně velký fanda jak obálky na přebalu, tak i toho, co je pod ním - tohle by mělo být u více hardbacků, je to příjemné oživení a rozhodně to popuzuje k tomu si knihu koupit. Jak jsem ale řekla, January a deset tisíc dveří je krásná i uvnitř. Její čtení jsem si moc užila. Příběh a jeho zvraty byly za mne super (ale určitě to není pro každého, jak už jste nejspíš slyšeli mnohokrát, tahle knížka je zkrátka jiná). Líbilo se mi, jaký má příběh "flow" a aspekt dvou knih v jedné to pro mne dělal o to zajímavější, stejně jako krásný jazyk, jakým je kniha napsána (všechna čest překladatelce!). Magie a kouzla, světy i postavy. Usmívala jsem se i měla slzy v očích, tenhle příběh je zkrátka tak nějak hořkosladký. Jediný důvod, proč knize nedávám 5* je ten, že musím uznat, že bych se asi nezlobila, kdyby byla kratší. Ale jinak vážně velké doporučení!

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
Autor knihy
Alix E. Harrowová

Alix E. Harrowová

Alix E. Harrowová je bývalá historička s mnoha názory a ještě více pokutami v knihovně. Žije v Kentucky se svým manželem a jejich polodivokými dětmi. Její povídka A Witch’s Guide to Escape: A Practical Compendium of Portal Fantasies byla nominována na ceny Nebula a Locus a získala v roce 2019 ocenění Hugo.
Zobrazit profil autora

Recenze

Databazeknih.cz - January a Deset tisíc dveří

„Nádhera, která zaslouží veškerou pozornost.“

Databazeknih.cz - January a Deset tisíc dveří

„Nádhera, která zaslouží veškerou pozornost.“
NAPIŠTE NÁM