EN

Tajné dějiny objevování Ameriky

Zdeněk Kalkus

5,0
( 1 )

Kdo předešel Kryštofa Kolumba?
Amerika byla odnepaměti navštěvována příslušníky různých národů světa. Proč ale byly zprávy o těchto cestách utajovány? A kdo vlastně jako první Ameriku objevil? Kniha ukazuje, že Kryštof Kolumbus mohl být až poslední v řadě. Autor nás uvádí do světa „zapomenutých“ námořních objevů a seznamuje nás se záhadami obestírajícími původ starých amerických civilizací.

Detailní informace

Jazyk čeština
Počet stran 312
EAN 9788026430636
Datum vydání 13.04.2020
Věk od 13
Formát 165x235 mm
Nakladatelství CPRESS
Hmotnost 0,707
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

S dějinami, jak jsou nám běžně předkládány, není cosi v pořádku. Minulost byla totiž zřejmě daleko dobrodružnější a úchvatnější, než nám tvrdí učebnice. Amerika byla navštěvována v průběhu celé své historie příslušníky různých národů světa. Proč ale byly zprávy o těchto cestách utajovány? Jak je možné, že se někdo pustil do tak riskantního dobrodružství bez vyspělé techniky? A kdo vlastně jako první Ameriku objevil?

Tradičně se uvádí jméno Kryštofa Kolumba nebo také Vikingové. Kniha však předkládá jinou vizi objevování nového světadílu. Uvádí nás do světa „zapomenutých“ námořních objevů a mořeplavců hledajících štěstí a nový život v neznámých oblastech za oceánem – a to často i za cenu vlastního života. Autor, dlouholetý znalec latinskoamerických reálií a historie, nás seznamuje se záhadami obestírajícími původ starých amerických civilizací a jejich možné propojení s kulturami Evropy nebo Blízkého východu. Vše dokládá pozoruhodnými příběhy, záhadnými artefakty, pestrou galerií velkých činů a často neprávem opomíjených postav.

Chcete se podívat na předkolumbovské období Nového světa jinýma očima? Stačí se začíst.

Uživatelské hodnocení

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
NAPIŠTE NÁM