EN

Dlouhý let domů

Alan Hlad


Napínavá romance z druhé světové války inspirovaná skutečnými událostmi
Píše se září 1940 a nebe nad Británií křižují německé bombardéry. Britská armáda ve spolupráci se Susan Shepardovou proto spustí tajnou operaci s jediným cílem: vysadit v okupované Francii stovky poštovních holubů a využít je k předávání šifrovaných zpráv o pohybu nepřátel. S myšlenkou na svoji milovanou Susan odlétá do Francie i mladý pilot Ollie Evans. Nedoufá, že zpráva, kterou dívce po holubici Vévodkyni pošle, dorazí. Pak ale dostane odpověď…
Jiné dostupné formáty:

Detailní informace

Jazyk čeština
Původní název The Long Flight Home
Původní jazyk angličtina
Počet stran 344
EAN 9788025348659
Datum vydání 01.10.2020
Věk od 15
Formát 145x205 mm
Nakladatelství Fragment
Hmotnost 0,521
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

Je září 1940. Německé bomby dopadají na Británii a strach z blížící se invaze roste. Nepřátelské letouny křižují i nebe nad Eppingem, kde Susan Shepardová a její dědeček Bertie trénují poštovní holuby a připravují je na důležitý úkol.

Tisíce kilometrů odtud mladý americký pilot Ollie Evans nechce nečinně přihlížet hrůzám, které se dějí, a vydává se do Británie s úmyslem nabídnout pomoc Královskému letectvu. Jeho odhodlání ho přivede do Eppingu právě v okamžiku, kdy zasvěcení vojáci spolu se Susan a Bertiem spouští tajnou operaci s krycím názvem Columba. Jejím cílem je vysadit v okupované Francii stovky poštovních holubů a využít je k předávání šifrovaných informací o pohybech německých vojsk.

V den, kdy Ollie na misi odlétá, je oběma mladým lidem jasné, že mezi nimi vzniká víc než jen přátelství. Když je Ollieho letadlo za nepřátelskou linií sestřeleno, šance na to, že se znovu setkají, klesne na nulu. Nečekaným pojítkem se však stane Susanina milovaná holubice jménem Vévodkyně. Její neuvěřitelná houževnatost a oddanost se promění v naději, že nic nemusí být ztraceno…

Neuvěřitelný příběh inspirovaný skutečnými událostmi. O síle lásky, hrdinství, ale i ztrátách, těžkých rozhodnutích a zradě.

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Hodnocení čtenářů

Milena Kvapilová
Tento typ pribehu me nikdy neprestane bavit. Ma vse, co jsem po precteni anotace cekala. Takze pokud vas bavi romanticke pribehy na pozadi valky, smele do toho.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
Autor knihy
Alan Hlad

Alan Hlad

Alan Hlad je uznávaný autor USA Today. Je členem společnosti pro historické romány Historical Novel Society, Literary Cleveland a skupiny Akron Writers’ Group. Předtím, než se stal spisovatelem, byl vrcholovým manažerem. Žije v Ohiu se svou ženou, dětmi, zlatým retrívrem a tvrdohlavou kočkou.
Zobrazit profil autora
NAPIŠTE NÁM