EN

Ema, bratříček a Petr

Gunilla Woldová


Ema má bratříčka i kamaráda Petra. Co je u všech jinak?
V knížce najdete dva krátké příběhy. V prvním Ema dostane bratříčka. Bratříček jí, kaká, křičí a spí. Ema má bratříčka moc ráda, ale občas by ho s chutí vyměnila za nějakou tetu! Druhé vyprávění je o Emě a jejím kamarádu Petrovi. Jak je možné, že je u každého skoro všechno jinak? Jiné je to u nich doma, i každý vypadá jinak. Je to ale zábava, zjišťovat, co je tak odlišuje! Nakonec, kdyby vše bylo pořád stejné, byla by to nuda.

Detailní informace

Ilustrátor Gunilla Woldová
Jazyk čeština
Původní název Emma och Lillebror, Annorlunda Emma och Per
Původní jazyk švédština
Řada Ema
Překladatel Jarka Vrbová
Počet stran 48
EAN 9788000057620
Datum vydání 27.01.2020
Věk od 4
Formát 150x150 mm
Nakladatelství ALBATROS
Hmotnost 0,163
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

V knížce najdete dva krátké příběhy. V prvním Ema dostane bratříčka. Bratříček jí, kaká, křičí a spí. Ema má bratříčka moc ráda, ale občas by ho s chutí vyměnila za nějakou tetu! Druhé vyprávění je o Emě a jejím kamarádu Petrovi. Jak je možné, že je u každého skoro všechno jinak? Jiné je to u nich doma, mají různé rodiny, i každý vypadá jinak. Je to ale zábava, zjišťovat, co je tak odlišuje! Nakonec, kdyby vše bylo pořád stejné, byla by to nuda.

Nápaditá obrázková knížka s poučením pro děti předškolního věku.

Přečtěte si také knížku Ema Naopak a Ema ve školce.

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Další tituly z řady "Ema"

Hodnocení čtenářů

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
Autor knihy
Gunilla Woldová

Gunilla Woldová

Gunilla Woldová (1939–2015) vystudovala výtvarnou školu ve Stockholmu a po studiu kreslila satirické karikatury do několika předních švédských deníků. Koncem šedesátých let začala vydávat úspěšné knížky o Tomíkovi, inspirované synem Perem, později knížky o malé Emě, založené na každodenních situacích, jež prožívala s vlastními dětmi. Knížky měly okamžitě obrovský úspěch a jsou vydávány stále znovu (Tomík jde ven je již čtvrtou, která u Albatrosu vyšla). Když autorčiny děti dospěly, věnovala se psaní knih o koních pro starší čtenáře.
Zobrazit profil autora
NAPIŠTE NÁM