EN

Nech mě jít

Edward Docx


Velké, silné, vážné téma. A suchý anglický humor.
Starý pan Lasker učinil rozhodnutí. Je v terminálním stadiu těžké nemoci a žádá své syny, aby ho doprovodili při poslední cestě na curyšskou kliniku, kde provádějí eutanazie. Dva starší bratři to odmítnou. Ani nejmladší Louis si není jistý, přesto usedne za volant starého minivanu, v němž kdysi jezdili na rodinné dovolené. Počáteční rozpaky se s počtem ujetých kilometrů rozpustí v sentimentálních vzpomínkách, později v opileckých a anarchistických eskapádách a veselých okamžicích vzájemného sdílení.

Detailní informace

Jazyk čeština
Původní název Let Go My Hand
Původní jazyk angličtina
Překladatel Tereza Horáková
Počet stran 417
EAN 9788074982965
Datum vydání 05.10.2018
Věk od 15
Formát 130x205 mm
Nakladatelství Domino
Hmotnost 0,46
Typ Kniha
Vazba vázaná s pap. potahem s lam. přebalem

"Louis Lasker má svou rodinu nade všechno rád. Jedinou výjimku představují situace, kdy členy své rodiny upřímně nesnáší. Tento rozpor se táhne hluboko do historie, v níž sehrála svou roli celá řada událostí: rozvod jeho otce, smrt jeho matky, dobrovolný exil jednoho bratra a programová netečnost bratra druhého. Už si řekli úplně všechno, zároveň si neřekli vůbec nic.

A s touto anamnézou v zádech teď starý pan Lasker oznámí svým třem synům, že učinil rozhodnutí, které jim všem změní život. Dospěl do terminálního stadia smrtelné nemoci a žádá, aby ho doprovodili při poslední cestě směřující na curyšskou kliniku, kde se provádí eutanazie.

Oba starší bratři to odmítnou udělat. Ani Louis si není zdaleka jistý, jestli lze otcův nápad považovat za dobrý, ale přesto usedne za volant letitého minivanu VW, v němž kdysi vyráželi na rodinné dovolené. Počáteční rozpaky se s narůstajícím počtem ujetých kilometrů rozpustí v sentimentálních vzpomínkách, ještě později v opileckých i jinak anarchistických eskapádách, ale hlavní otázka zůstává: má Louis svého komplikovaného otce takříkajíc k smrti rád?

"

Uživatelské hodnocení

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
NAPIŠTE NÁM