Králova třetí žena | Albatrosmedia.cz
EN

Králova třetí žena

Jindřiška Kracíková

5,0
( 1 )

Šarru illakam, král přichází. Strhující příběh o osudu mladé královny na pozadí mocenského boje a palácových intrik.
Bohatému městskému státu na kenaanském pobřeží vládl mladý a schopný král. Mír své zemi, ležící v ohnisku zájmu velkých říší, zajistil sňatkovou politikou. Toužil však po úplné nezávislosti a po prosperitě. Vydal se proto do mezopotámského Uruku, aby se potřetí oženil a tím zajistil své zemi blahobyt a svobodnou budoucnost. Vladařské povinnosti a hrozba mořských národů ho ale nakonec zaneprázdnily natolik, že mu uniklo, co se děje pod jeho vlastní střechou… Ona byla jako rákos. On jako oheň.

Detailní informace

Žánr román
Ilustrátor Cyril Gaja
Jazyk čeština
Počet stran 400
EAN 9788026428169
Datum vydání 11.11.2019
Věk od 16
Formát 145x205 mm
Nakladatelství CPRESS
Hmotnost 0,757
Typ Kniha
Vazba vázaná s pap. potahem s lam. přebalem

Strhující příběh o osudu mladé královny na pozadí mocenského boje a palácových intrik.

Bohatému městskému státu na kenaanském pobřeží vládne mladý a schopný král. Mír své zemi, ležící v ohnisku zájmu velkých říší, zajistil sňatkovou politikou. Touží však po úplné nezávislosti a prosperitě. Vydává se proto do mezopotamského Uruku, aby se potřetí oženil a tím zajistil své zemi blahobyt a svobodnou budoucnost. Vladařské povinnosti a hrozba mořských národů ho ale nakonec zaneprázdní natolik, že mu unikne, co se děje pod jeho vlastní střechou.

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Uživatelské hodnocení

Roman Rybín
Ač nejsem úplně milovník historických románů, tahle kniha mě oslovila. Po pozvolném romantickém začátku s věrnými popisy chrámů, staveb a především svatebního obřadu hlavních hrdinů příběhu, se děj postupně rozbíhá. Dokonale popsané palácové intriky, a to nejen mezi královo ženami. Několik opravdu nečekaných zvratů, které mě držely u knihy až do úplného konce. Silný a poutavý příběh.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
NAPIŠTE NÁM