EN

Světlo po válce

Anita Abriel


Příběh o síle lásky a přátelství inspirovaný skutečnými událostmi
Vera a Edita přijíždějí v roce 1946 do Neapole. Dvěma židovským dívkám se podařilo uprchnout z vlaku mířícího do Osvětimi a do konce války se ukrývaly na statku na rakouském venkově. Teď se ale ze všech sil snaží hodit temnou minulost za hlavu a vybudovat si nový život. První láska na sebe nenechá dlouho čekat, ale když Veřin snoubenec ze dne na den zmizí, vydávají se obě kamarádky znovu na cesty.
Jiné dostupné formáty:

Detailní informace

Jazyk čeština
Původní název The Light After the War
Původní jazyk angličtina
Počet stran 328
EAN 9788026720133
Datum vydání 10.06.2021
Věk od 18
Formát 130x200 mm
Nakladatelství MOTTO
Hmotnost 0,468
Typ Kniha
Vazba vázaná s pap. potahem s lam. přebalem

Vera a Edita přijíždějí v roce 1946 do Neapole. Dvěma židovským dívkám se podařilo uprchnout z vlaku mířícího do Osvětimi a do konce války se ukrývaly na statku na rakouském venkově. Teď se ale ze všech sil snaží hodit temné období za hlavu a vybudovat si nový život. První láska na sebe nenechá dlouho čekat, ale když Veřin snoubenec ze dne na den zmizí, vydávají se kamarádky znovu na cesty. Jejich touha po štěstí a lásce je dovede na Ellis Island a poté do Caracasu, kde to vypadá, že by se konečně mohly usadit a najít klid. Stíny minulosti se však vynořují i ve sluncem zalitém městě a není už dál možné obracet se k nim zády.

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Hodnocení čtenářů

Milena Kvapilová
Skvely povalecny pribeh plny nadeje. Navic inspirovany skutecnymi pribehy. I kdyz je tam spousta smutnych pasazi z valky, je hodne pozitivni v tom, ze svoje misto v zivote a stesti si muze najit kazdy.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit

Recenze

knihcentrum.cz - Světlo po válce

...„Od válečných příběhů povětšinou už tak nějak automaticky očekáváme špatné konce, že všechny osudy musí končit neradostně. U románu Světlo po válce je to však docela jinak. Zde se děj ubírá tím šťastnějším směrem.“...
NAPIŠTE NÁM