EN

Eliza a její nestvůry

Francesca Zappia


Její příběh je fenomén. Její život katastrofa. Ilustrovaný román o životě nejen na sítích.
Eliza je stydlivá a trochu divná holka, ale na internetu se z ní stává anonymní tvůrkyně populárního komiksu Nestvůrné moře. Vůbec si neumí představit, že by se jí ve skutečném světě mohlo líbit tolik jako ve virtuálním. Tedy do chvíle, než do školy nastoupí fanoušek její tvorby Wallace. Rozumí si a Eliza začne přemýšlet, jestli by život offline nestál za zkoušku. Jenže pak vyjde její identita najevo a všechno, co vybudovala, se začne rozpadat.

Detailní informace

Jazyk čeština
Původní název Eliza and Her Monsters
Původní jazyk angličtina
Překladatel Anežka Dudková
Počet stran 352
EAN 9788075448675
Datum vydání 16.09.2019
Věk od 12
Formát 145x205 mm
Nakladatelství COOBOO
Hmotnost 0,537
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

Ve skutečném světě je Eliza Mirková stydlivá, divná a nemá žádné kamarády. Na internetu se z ní stává anonymní tvůrkyně neuvěřitelně populárního online komiksu Nestvůrné moře. Eliza si nedokáže představit, že by se jí v realitě mohlo kdy líbit tolik jako v té virtuální, a rozhodně nemá chuť to zjišťovat.

Pak začne na její školu chodit Wallace Warland, největší fanoušek Nestvůrného moře a autor oblíbených fanfikcí. Wallace si myslí, že Eliza je jen další obyčejná fanynka, a když se mu začne dařit lákat ji ven z její ulity, Eliza začne přemýšlet, jestli by ten život offline přece jen nestál za zkoušku.

Ale když Elizina tajná identita vyjde omylem najevo, všechno, co vystavěla – její příběh, vztah s Wallacem i příčetnost – se začne rozpadat.

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Hodnocení čtenářů

Lucie Vondrušková
Dějem jsem byla ze začátku překvapena, protože jsem čekala něco trochu jiného. Brzy jsem se však začetla a nedala knihu z ruky, četla se skoro sama. Za mě velmi pěkné čtení.
Martina Krausová
Krásně napsaná kniha plná skvělých citátů, náhledu do života člověka, který nejen, že je introvert, ale ještě trpí duševní nemocí, aniž by se celý příběh točil jen kolem toho a uvěřitelných postav. Osobně bych hlavní zvrat knihy uvítala dřív, než cca 100 stran před koncem knihy, ale to je pravděpodobně osobní preference. Knížka se dobře četla a byla fajn, ke konci mě i rozplakala, ale není to dílo, ze kterého bych si sedla na zadek. Za mě jděte do čtení bez vyššího očekávání, ať už je hype okolo ní jakkoliv velký.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
Autor knihy
Francesca Zappia

Francesca Zappia

Francesca Zappia je oceňovaná mladá autorka románů Uvnitř mé hlavy a Eliza a její nestvůry a online románem na pokračování The Children of Hypnos. Vystudovala Indianapoliskou univerzitu a získala titul z počítačové vědy a matematiky. V současnosti žije v Indianě a volný čas tráví kreslením, hraním videoher a pečením. Na první pohled možná vypadá odtažitě, ale ve skutečnosti je přátelská měkkota.
Zobrazit profil autora

Recenze

Databazeknih.cz - V moři žijí nestvůry

„...Eliza a její monstra je kniha, kterou bych doporučila všem, jak těm méně náročným, tak i více náročným čtenářům. Mimo velmi důležitého poselství se totiž stále jedná o velmi dobrou Young Adult knihu, do které se s chutí začtete, znovu a znovu. A pokud by náhodou někoho mrzelo, že se nedostalo na víc z Elizina fandomu, mrkněte na internet. Přesněji na stránku "monstrous sea", kde můžete více z ...
NAPIŠTE NÁM