Prokletý rok | Albatrosmedia.cz
EN

Prokletý rok

Kim Liggettová

5,0
( 2 )

Mrazivý román v duchu fenoménu Příběh služebnice
Dívkám ve vesnici se tvrdí, že mají moc vyrvat spořádané muže z náruče jejich manželek. Proto jsou v šestnáctém roce života vyhnány do divočiny, kde se musí od této magie očistit – ne všechny se však vrátí. Tierney Jamesová sní o společnosti, kde mají ženy větší hodnotu než kus masa. Ale jak se blíží její vlastní prokletý rok, zjišťuje, že hrozba nečíhá jen v lesích. Nebezpečí se skrývá v nitru samotných dívek.

Detailní informace

Jazyk čeština
Překladatel Tereza Schlöglová
Počet stran 344
EAN 9788075449467
Datum vydání 03.02.2020
Věk od 12
Formát 145x205 mm
Nakladatelství COOBOO
Hmotnost 0,536
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem a přebalem

Dystopický příběh ve stylu Příběhu služebnice a Napětí!

Dívkám ve vesnici se říká, že mají moc vylákat dospělé muže z náruče jejich manželek, přivést ženy k šílenství žárlivostí. Věří, že na pokraji dospělosti samotná jejich kůže vyluzuje omamnou magickou látku, esenci mládí. A proto jsou v šestnáctém roce života vyhnány z vesnice do lesa, do divočiny, kde ze sebe tuhle magii musí vypudit a vrátit se očištěné, připravené na manželství. Ale ne všechny z nich se vrátí živé.

Šestnáctiletá Tierney Jamesová sní o lepším životě – o společnosti, která nestaví přátele proti sobě, kde mají i ženy svou hodnotu. Ale jak se blíží její vlastní prokletý rok, začne si uvědomovat, že v lesích číhá mnohem větší nebezpečí než pytláci, kteří jen čekají na příležitost chytit mladá děvčata a prodat je na černém trhu. Největší hrozbou mohou být nakonec dívky jedna druhé.

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Uživatelské hodnocení

Martina Krausová
To teda bylo něco! Jestli se do ní plánujete pustit, čekejte takový mix - z 1/4 Příběh služebnice, z 1/4 Pán much a 2/4 Hunger Games a možná ždibec nádechu atmosféry z Labyrintu? - no co si budeme, prostě něco, co si fakt chcete přečíst, já si to rozhodně zamilovala! Od první stránky, ba dokonce od prvního odstavce jsem chtěla jen číst, dělalo mi velkej problém se odtrhnout. Výborná práce s jazykem (tleskám překladu Terezy Schlöglové a redakci Katky Stupkové), užívala jsem si dokonce i ty "explicitní" scény, které ačkoliv nebyly úplně snadné číst - obecně je celá knížka napsaná stylem který zabere trochu víc času při čtení, pokud nejste úplně rychločtenář stejně jako já (jako že já taky nejsem, ne že se tu snažím vytahovat, kapiš?) - i tak jsem si to čtení děsně užila! Rozhodně můžu říct, že za mě je tahle knížka zatím první v žebříčku překvapení roku

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit

Recenze médií

kniznipristaviste.blogspot.com - Dívky žijící ve světě, jemuž vládnou muž

„Ano, ano a potřetí ano. Prokletý rok si mě získal. Jsou tu jisté podobnosti s Příběhem služebnice nebo s Hunger games ale rozhodně se nejedná o žádný přes kopírku projetý příběh. Ženy to v této knize nemají vůbec lehké a bohužel si dovedu představit, že by se podobný příběh mohl odehrát i ve skutečnosti..“
NAPIŠTE NÁM

Budete to vědět jako první!

Zajímá Vás, jaký knižní hit právě vychází, na jaké zboží je výhodná sleva, jaká běží soutěž o ceny? Přihlášením k odběru našich e-mailových novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.