Prokletý rok | Albatrosmedia.cz
EN

Prokletý rok

Kim Liggettová

4,6
( 17 )

Mrazivý román v duchu fenoménu Příběh služebnice
Dívkám ve vesnici se tvrdí, že mají moc vyrvat spořádané muže z náruče jejich manželek. Proto jsou v šestnáctém roce života vyhnány do divočiny, kde se musí od této magie očistit – ne všechny se však vrátí. Tierney Jamesová sní o společnosti, kde mají ženy větší hodnotu než kus masa. Ale jak se blíží její vlastní prokletý rok, zjišťuje, že hrozba nečíhá jen v lesích. Nebezpečí se skrývá v nitru samotných dívek.

Detailní informace

Jazyk čeština
Překladatel Tereza Schlöglová
Počet stran 344
EAN 9788075449467
Datum vydání 03.02.2020
Věk od 13
Formát 145x205 mm
Nakladatelství COOBOO
Hmotnost 0,536
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem a přebalem

Dystopický příběh ve stylu Příběhu služebnice a Napětí!

Dívkám ve vesnici se říká, že mají moc vylákat dospělé muže z náruče jejich manželek, přivést ženy k šílenství žárlivostí. Věří, že na pokraji dospělosti samotná jejich kůže vyluzuje omamnou magickou látku, esenci mládí. A proto jsou v šestnáctém roce života vyhnány z vesnice do lesa, do divočiny, kde ze sebe tuhle magii musí vypudit a vrátit se očištěné, připravené na manželství. Ale ne všechny z nich se vrátí živé.

Šestnáctiletá Tierney Jamesová sní o lepším životě – o společnosti, která nestaví přátele proti sobě, kde mají i ženy svou hodnotu. Ale jak se blíží její vlastní prokletý rok, začne si uvědomovat, že v lesích číhá mnohem větší nebezpečí než pytláci, kteří jen čekají na příležitost chytit mladá děvčata a prodat je na černém trhu. Největší hrozbou mohou být nakonec dívky jedna druhé.

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Uživatelské hodnocení

Michala Peluchová
Prokletý rok se mi líbil tak moc, že jsem začala číst večer a odtrhla se od něho až v 7 ráno. 😅 Od chvíle kdy dívky opustí město je děj naprosto pohlcující. Nevěděla jsem co mám čekat, kam se děj bude ubíhat, ani čemu věřit. Skvělé, napínavé, děsivé! - Popis fungování společnosti v knize byl velmi děsivý. Z knížky ke každému bude určitě promlouvat spousty různých věcí k zamyšlení. Mě se nejvíce dostala pod kůži myšlenka, jak si můžeme jako společnost škodit sami navzájem, i přes to, že by bylo kolikrát snadnější se spojit a pomáhat si. Knihu čtu nyní podruhé - podle mě se hodí skvěle na rereading, protože v ní budete nacházet nové myšlenky.
Milena Kvapilová
Páni! Ten konec je hodně silný. Vlastně celý příběh. Hned na začátku vtáhne a nepustí. Je to jiné, neotřelé, málo předvídatelné a také znepokujující. V takovém světě by žádná z nás nechtěla strávit ani pět minut.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
Autor knihy
Kim Liggettová

Kim Liggettová

Kim Liggettová pochází z amerického středozápadu, ale brzy se přestěhovala do New Yorku, aby se tam věnovala umělecké kariéře. Je autorkou románů Blood and Salt, Heart of Ash, The Last Harvest (který vyhrál ocenění Bram Stoker Award) a The Unfortunates. Svůj volný čas tráví studiem výkladu tarotových karet a hledáním neobvyklých lahviček s parfémy po celém Manhattanu.
Zobrazit profil autora

Recenze

kniznipristaviste.blogspoot.com - Kim Liggettová - Prokletý rok

„Poslední strany jsem hltala jednu za druhou. A závěr mě rozcupoval na malé kousíčky.“

kniznipristaviste.blogspot.com - Dívky žijící ve světě, jemuž vládnou muž

„Ano, ano a potřetí ano. Prokletý rok si mě získal. Jsou tu jisté podobnosti s Příběhem služebnice nebo s Hunger games ale rozhodně se nejedná o žádný přes kopírku projetý příběh. Ženy to v této knize nemají vůbec lehké a bohužel si dovedu představit, že by se podobný příběh mohl odehrát i ve skutečnosti..“
NAPIŠTE NÁM