Prokletý rok | Albatrosmedia.cz
EN

SLEVA 20 % NA BELETRII PRO DĚTI A KNIHA ZDARMA KE KAŽDÉ OBJEDNÁVCE

Prokletý rok

Kim Liggettová

4,6
( 14 )

Mrazivý román v duchu fenoménu Příběh služebnice
Dívkám ve vesnici se tvrdí, že mají moc vyrvat spořádané muže z náruče jejich manželek. Proto jsou v šestnáctém roce života vyhnány do divočiny, kde se musí od této magie očistit – ne všechny se však vrátí. Tierney Jamesová sní o společnosti, kde mají ženy větší hodnotu než kus masa. Ale jak se blíží její vlastní prokletý rok, zjišťuje, že hrozba nečíhá jen v lesích. Nebezpečí se skrývá v nitru samotných dívek.

Detailní informace

Jazyk čeština
Původní název The Grace Year
Překladatel Tereza Schlöglová
Počet stran 344
EAN 9788075449467
Datum vydání 03.02.2020
Věk od 12
Formát 145x205 mm
Nakladatelství COOBOO
Hmotnost 0,536
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem a přebalem

Dystopický příběh ve stylu Příběhu služebnice a Napětí!

Dívkám ve vesnici se říká, že mají moc vylákat dospělé muže z náruče jejich manželek, přivést ženy k šílenství žárlivostí. Věří, že na pokraji dospělosti samotná jejich kůže vyluzuje omamnou magickou látku, esenci mládí. A proto jsou v šestnáctém roce života vyhnány z vesnice do lesa, do divočiny, kde ze sebe tuhle magii musí vypudit a vrátit se očištěné, připravené na manželství. Ale ne všechny z nich se vrátí živé.

Šestnáctiletá Tierney Jamesová sní o lepším životě – o společnosti, která nestaví přátele proti sobě, kde mají i ženy svou hodnotu. Ale jak se blíží její vlastní prokletý rok, začne si uvědomovat, že v lesích číhá mnohem větší nebezpečí než pytláci, kteří jen čekají na příležitost chytit mladá děvčata a prodat je na černém trhu. Největší hrozbou mohou být nakonec dívky jedna druhé.

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Uživatelské hodnocení

Milena Kvapilová
Páni! Ten konec je hodně silný. Vlastně celý příběh. Hned na začátku vtáhne a nepustí. Je to jiné, neotřelé, málo předvídatelné a také znepokujující. V takovém světě by žádná z nás nechtěla strávit ani pět minut.
Lucie Vondrušková
Navzdory očekávání... Nic moc. Hrozně mě zklamal konec. Všichni si knihu vychvalovali, a tak jsem se do ní pustila taky. Ale asi to nebyl zrovna můj šálek kávy.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit

Recenze médií

kniznipristaviste.blogspoot.com - Kim Liggettová - Prokletý rok

„Poslední strany jsem hltala jednu za druhou. A závěr mě rozcupoval na malé kousíčky.“

kniznipristaviste.blogspot.com - Dívky žijící ve světě, jemuž vládnou muž

„Ano, ano a potřetí ano. Prokletý rok si mě získal. Jsou tu jisté podobnosti s Příběhem služebnice nebo s Hunger games ale rozhodně se nejedná o žádný přes kopírku projetý příběh. Ženy to v této knize nemají vůbec lehké a bohužel si dovedu představit, že by se podobný příběh mohl odehrát i ve skutečnosti..“
NAPIŠTE NÁM