EN

Chamtivost

BERG


Přijde-li tě někdo zabít, povstaň a udeř první.
Novinář Jan Born je se svou redakcí a přáteli vtažen do vyšetřování série brutálních vražd. Jak se postupně ukazuje, většinu mrtvých spojují jejich zločiny spáchané během krvavé války na Balkáně v devadesátých letech. Mstí se jim přeživší oběti a pozůstalí, nebo zemřeli pro svá současná provinění? A jakou roli v tom všem hrají ruské a izraelské tajné služby?
Získaná ocenění:
Cena Jiřího Marka, 2020, Čestné uznání
Jiné dostupné formáty:

Detailní informace

Jazyk čeština
Počet stran 520
EAN 9788074738807
Datum vydání 10.10.2019
Věk od 15
Formát 130x200 mm
Nakladatelství KNIHA ZLÍN
Edice Thrill
Hmotnost 0,68
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

Novinář Jan Born je se svou redakcí a přáteli vtažen do vyšetřování série brutálních vražd. Jak se postupně ukazuje, většinu mrtvých spojují jejich zločiny během krvavé války na Balkáně v devadesátých letech.

Mstí se jim přeživší oběti a pozůstalí, nebo zemřeli pro svá současná provinění? A jakou roli v tom všem hrají ruské a izraelské tajné služby?

To vše se snaží odhalit redakce česko-francouzského portálu Reportéři, její externí spolupracovníci a spřátelení policisté, kteří krok za krokem odhalují stopy ukryté na internetu i přímo na místech spojených s nepochopitelnou krutostí války. Ve spleti falešných stop, tajných operací, anonymních firem i jejich anonymních vlastníků pátrají, sledují a stávají se svědky dalších zločinů. A čím blíže jsou pravdě, tím větší je jejich vlastní ohrožení.

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Hodnocení čtenářů

Jiří Čížek
Tohle je výborná kniha! Čte se to skvěle, drží to člověka pořád hladového zvědavostí, co bude dál. Hodně mi to stylem a schopností vést tak poutavě několik složitých linií připomíná Fredericka Forsytha. Nitky se sbíhají v překvapivých souvislostech a různých prostředích včetně Paříže, Sarajeva, Zagrebu, Izraele, ale zejména také malebných uličkách Prahy, které stejně jako ostatní místa skrývají své tajemství pod povrchem. Tajné služby, zločinecká síť, svérázní novináři sympaticky posedlí svou prací a touhou po pravdě, policisté pátrající po pachatelích, to všechno ve snaze vyhledat hranici dobra a zla, včetně toho již téměř zapomenutého, ale také toho ryze současně hrozícího. Celé to má velký náboj a úžasný rytmus vyprávění, které i přes komplikovanou zápletku zůstává čtenářsky přívětivé a nutí do dalšího a dalšího rozkrývání, jak tohle dopadne a co bude dál. Kolotoč hektické činnosti, v němž symbolizuje sprcha jediné skutečné místo pro relaxaci přerušující ono napětí, jemuž jsou postavy vystaveny. Skvělé napětí, výborný příběh, určitě vřele doporučuji! Inteligentní, plné napětí a dobrodružství, a při tom i s myšlenkovým dosahem poukazujícím na hrozby násilí a na fakta svědčící o tom, že absence světové společenské odpovědnosti může mít za důsledek beztrestnost a šíření brutálního násilí. Tenhle thriller má nepochybně silný potenciál pro filmové zpracování, bylo by skvělé vidět tohle na plátně nebo v televizi.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
Autor knihy
BERG

BERG

Berg (vlastním jménem Petr Bidlo) je český novinář. Dlouhá léta působil jako televizní režisér, dramaturg a scénárista. Pracoval ale také jako učitel, hospodský nebo rozhlasový a televizní moderátor. Byl jedním ze zakladatelů legendárního Rádia Stalin a Rádia 1. Jeho knižní debut Chamtivost vyšel v roce 2019.
Zobrazit profil autora
NAPIŠTE NÁM