Bílí baroni II. | Albatrosmedia.cz
EN

Bílí baroni II.

Na hranice nikdy více

Jiří Kučera

3,0
( 3 )

Humorný román o vojenských lékařích a jejich nadřízených i pacientech.
Michala Kunce by na „normální“ medicínu nevzali, tak nějak z „kádrových“ důvodů. A tak se přihlásil na medicínu vojenskou. Což se zřejmě stalo prvopříčinou zvýšené koncentrace humorných a absurdních situací v jeho životě. Lékařská fakulta, nemocnice, pohraniční stráž, psychiatrie… to vše v područí vojenských složek v Československu 70. a 80. let…

Detailní informace

Ilustrátor Petr Urban
Číslo dílu 2
Jazyk čeština
Počet stran 488
EAN 9788075974525
Datum vydání 27.06.2019
Věk od 15
Formát 165x235 mm
Nakladatelství XYZ
Hmotnost 0,936
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

Michal Kunc vystudoval vojenskou medicínu a domníval se, že bude především léčit vojáky. To bychom ale nemohli být v Československu 70. a 80. let, kdy bylo útvarovým vojenským lékařům medicínské vzdělání spíš na obtíž a kdy jejich zdravý rozum narážel na nepřekonatelnou stupiditu „socialistických důstojníků“. Konflikt mezi normálním myšlením a „lampasáckou logikou“ nutně přinášel humorné, neuvěřitelné a někdy i tristní zážitky, s nimiž se vojenští lékaři museli vyrovnávat. Kniha nás od začátku rozesmává, ale na konci nás také nutí k zamyšlení nad absurditou nedávno minulé doby.

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Další tituly z řady "Bílí baroni"

Uživatelské hodnocení

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
NAPIŠTE NÁM

Budete to vědět jako první!

Zajímá Vás, jaký knižní hit právě vychází, na jaké zboží je výhodná sleva, jaká běží soutěž o ceny? Přihlášením k odběru našich e-mailových novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.