EN

Českoslovenští vyzvědači

Karel Pacner


Obsáhlý třídílný svazek utajených příběhů československých špionů
Skutečné příběhy tajných agentů bývají často napínavější než ty nejslavnější špionážní romány. Proslulý publicista Karel Pacner v obsáhlé publikaci mapuje zákulisí tajných služeb v Československu během let 1918–1989. Jak fungovala spletitá síť vyzvědačů a co se odehrálo jinak, než jsme si dosud mysleli? Příběhy československých agentů se fascinujícím způsobem prolínají s historií státu a jejich důsledky mnohdy sahají až do současnosti.

Detailní informace

Jazyk čeština
Počet stran 1464
EAN 9788076620551
Datum vydání 30.11.2020
Věk od 15
Formát 130x200 mm
Nakladatelství KNIHA ZLÍN
Hmotnost 1,773
Typ Kniha
Vazba brožovaná šitá s chlopněmi

Příběhy publikované v monumentálním třídílném svazku Českoslovenští vyzvědači odkrývají zákulisí tajných služeb a přinášejí nová fakta a nové souvislosti českých i světových moderních dějin! A tyto příběhy jsou skutečné a mnohdy napínavější a spletitější, než jaké by si dokázali vymyslet autoři thrillerů a špionážních románů! Přesun legendární jedenáctky Františka Moravce 15. 3. 1939 z Hlavního štábu rozvědky přímo do Anglie nebyl jen v historii unikátní, ale také velmi dobrodružný. Záhadný agent A54 vyzradil Čechům plán okupace Československa a mnoho dalších informací důležitých pro Spojence přímo z nejvyšších nacistických míst – to je již několik desetiletí známo. Ale renomovaný autor literatury faktu a popularizátor vědy a historie Karel Pacner nyní zjišťuje, že to byl vlastně dvojitý agent. Stává se z něj proto najednou záporný hrdina? Zahynul opravdu v dubnu 1945 v Terezíně? Český radista pracoval pro Spojence přímo na velitelství SS, jehož hrdinství ocenil i sám šéf švýcarské pobočky OSS a pozdější ředitel CIA Allen Dulles, pomohl zhatit plány Kremlu na ovládnutí jihu Evropy! A co spletitá síť vyzvědačů v době studené války, propojení Stb, kontrašpionáže, politické reprezentace a exilu? Vyzvědět úmysly svých skutečných nebo jen potenciálních nepřátel je vlastní všem vládám a vládcům, států totalitních stejně jako demokratických režimů. Karel Pacner rozkrývá tyto příběhy a přináší nové skutečnosti o československých vyzvědačích, nelegálech i tzv. krtcích či dublerech, ale též o samotné historii našeho státu v souvztažnosti k době dnešní, kdy hrozba a vliv výzvědných služeb je stále aktuální.

Další tituly z řady "Špionáž Karla Pacnera"

Uživatelské hodnocení

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
Autor knihy
Karel Pacner

Karel Pacner

Po absolvování VŠE nastoupil Karel Pacner v roce 1959 do redakce Mladé fronty, kde pracoval až do odchodu do důchodu. Věnoval se popularizaci vědy, zvláště kosmonautiky – v létě 1969 byl jedním ze dvou Čechů, kteří byli osobně přítomni u vypuštění Apolla 11 k Měsíci na mysu Canaveral. Od roku 1990 se rovněž věnuje moderním dějinám a historii špionáže. Napsal 60 knih literatury faktu, například Hledáme kosmické civilizace, Osudové okamžiky Československa, Osudové okamžiky XX. století, Doteky dějin, Géniové XX. století, Velmistři špionáže, Tajný závod o Měsíc, Českoslovenští vyzvědači a další. Dostal několik cen za popularizaci vědy i za knižní tvorbu. Knižní rozhovor s Karlem Pacnerem Psaní jako posedlost vyšel necelý měsíc před autorovou smrtí v roce 2021.
Zobrazit profil autora
NAPIŠTE NÁM