EN

Domácí levandulová kuchařka

plus rady pro pěstování a návody na výrobky z levandule

Petra Rubášová


Kniha v barvě levandule plná inspirace - pro hospodyňky i pro pěstitele.
V této knize naleznete téměř 90 receptů a 18 návodů na domácí výrobu kosmetických přípravků a vonných dekorací, ale i rady, jaký druh levandule vybrat do zahrádky, jak se o ni starat, sklízet ji a skladovat. Pak můžete díky vlastním vypěstovaným rostlinkám vyrobit svým přátelům neobvyklé dárky vonící levandulí, či využít četné kuchyňské recepty. Autorka jich pro vás připravila opravdu hodně - od polévek přes hlavní chody, přílohy, dezerty, sirupy, smoothie, džemy, různé pochutiny, až po kořenící směsi.
Jiné dostupné formáty:

Detailní informace

Jazyk čeština
Počet stran 144
EAN 9788026429784
Datum vydání 16.01.2020
Věk od 14
Formát 167x225 mm
Nakladatelství CPRESS
Hmotnost 0,497
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

V této knize naleznete téměř 90 receptů na pokrmy s levandulí a 18 návodů na domácí výrobu kosmetických přípravků a vonných dekorací, ale i pěstitelské rady, jaký druh levandule vybrat do zahrádky, jak se o ni starat, sklízet ji a skladovat.

Sbírka kuchyňských levandulových receptů pokrývá široké spektrum pokrmů - od polévek přes hlavní chody, přílohy, dezerty, sirupy, smoothie, džemy, různé pochutiny, až po kořenící směsi.

Díky vlastním vypěstovaným rostlinkám pak můžete vyrobit svým přátelům nebo sobě jen tak pro radost neobvyklé dárky vonící levandulí: levandulové kosmetické výrobky (oleje, mýdla, masti, krémy), které provoní koupelnu, zjemní pokožku či zaženou obtížný hmyz, nebo dopisní papíry dekorované sušenou levandulí, svazek z levandule pro nevšední zážitek v domácí sauně, levandulové věnečky, polštářky, vonné paličky do skříně či auta…

Petra Rubášová žije v jižních Čechách na farmě Mlsná ovečka (mlsnaovecka.cz). Společně s manželem chová mnoho domácích zvířat, vyrábí domácí ovčí sýry a produkty z medu a bylinek, včelaří, provozuje agroturistiku.

Napsala již tyto knihy:

Zvířata v zahradě – pro radost i užitek - https://www.albatrosmedia.cz/tituly/34758584/zvirata-v-zahrade-pro-radost-i-uzitek/

Bylinky české zahrádky - https://www.albatrosmedia.cz/tituly/34758522/bylinky-ceske-zahradky/

Domácí sýry - https://www.albatrosmedia.cz/tituly/46318535/domaci-syry-2-rozsirene-vydani/

Domácí medová kuchařka - https://www.albatrosmedia.cz/tituly/38533748/domaci-medova-kucharka/

Hodnocení čtenářů

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
NAPIŠTE NÁM