EN

PRÁVĚ TEĎ VELETRŽNÍ TÝDEN! SLEVA 22 % + DOPRAVA ZDARMA NA VŠE

Dopisy ztraceným

Brigid Kemmererová


Řekli byste svá nejtemnější tajemství úplně cizímu člověku?
Julietina maminka byla fotografka a cestovala po celém světě. Juliet si s ní vždycky psala dopisy. Dokonce i po její smrti jí na hrobě nechává psaníčka. Je to jediný způsob, jak se s tím dovede vyrovnat. Declan je ten typ kluka, na kterého nechcete narazit. Během veřejně prospěšných prací se pokouší uprchnout démonům své minulosti, a když si přečte dopis, který najde vedle hrobu, neodolá a odepíše. Netrvá to dlouho a už se svěřuje cizímu člověku a je jasné, že mají opravdu hodně společného...
Jiné dostupné formáty:

Detailní informace

Jazyk čeština
Původní název Letters to the Lost
Původní jazyk angličtina
Překladatel Helena Šváchová
Počet stran 360
EAN 9788075447524
Datum vydání 25.03.2019
Věk od 14
Formát 130x200 mm
Nakladatelství COOBOO
Hmotnost 0,514
Typ Kniha
Vazba vázaná s pap. potahem s lam. přebalem

Maminka Juliet Youngové byla reportážní fotografka a cestovala po celém světě. Juliet si s ní vždycky psala dopisy. Dokonce i po její smrti jí na hrobě nechává psaníčka. Je to jediný způsob, jak se s tím Juliet dovede vyrovnat.

Declan Murphy je ten typ kluka, na kterého nechcete narazit. Během veřejně prospěšných prací, které mu přikázal soud, se pokouší uprchnout démonům své minulosti.

Když si Declan přečte dopis, který najde vedle hrobu, neodolá a odepíše. Netrvá to dlouho a už se svěřuje úplně cizímu člověku a je jasné, že mají opravdu hodně společného. Ale Declan ani Juliet netuší, s kým si ve skutečnosti píší. Když se do jejich dopisů zamotá dění ve škole a přeskočí jiskra, tak však Juliet s Declanem zjistí, že pravda by je mohla navždy rozdělit.

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Hodnocení čtenářů

Martina Krausová
Velmi dobrá knížka. Pokud nad její koupí přemýšlíte nebo se ji už chystáte číst, nečekejte žádnou sladkou romantiku, kterou by zdánlivě mohla slibovat obálka - ostatně pokud jste četli anotaci, tak přeci nemůžete čekat romantiku od příběhu, kde si píšou dva lidé dopisy nad hrobem mrtvé maminky.. Je to nádherný příběh, ale ne v takovém smyslu, v jakém by to řekli fanoušci Katie West nebo Jenny Han. Rozhodně ale stojí za přečtení. Je plná myšlenek, které se mě a mého života hodně dotýkají. Občas mi přišlo, že mi autorka psala biografii - nechápu, jak to udělala. Ale miluju to. Instagram: @martinakraus
Milena Kvapilová
Skvela! Ano, ma romatickou linku, ano, ti dva nakonec po ruznych problemech a nedorozumenich skonci spolu. Ale je tam i neco vic, je tam bolest ze ztraty blizkeho cloveka, je tam vztek, je tam hledani sebe sama, je tam hledani odvahy, noveho zacatku i odpusteni. Je tam rozhodne neco vic.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
Autor knihy
Brigid Kemmererová

Brigid Kemmererová

Brigid Kemmererová je autorkou contemporary knih, jako je volná duologie Dopisy ztraceným. Vedle toho se ale také vydala do vod dalšího subžánru young adult a její sérieTemné a osamělé prokletí s hlavní hrdinkou z našeho světa je jinak čirou fantasy plnou princů, čarodějů i zakletých říší. Brigid se narodila v Omaze v Nebrasce a nyní žije se svým manželem, syny, psem a kočkou v Baltimoru. Když zrovna nepíše nebo se nestará o rodinu, moc ráda posiluje.
Zobrazit profil autora

Recenze

iliteratura.cz - Jak se rodí důvěra mezi řádky

„…Autorka dokázala vytvořit dva věrohodné mladé vypravěče, jejichž vyjadřování se od sebe mírně liší, což se podařilo zachovat i v překladu. Vážnější pasáže prokládají vtipy, většinou sarkastické, jak se u mladých hrdinů dle současných trendů očekává. Lze se tedy domnívat, že Dopisy ztraceným mají šanci uspět jak u čtenářů, kteří touží jen po oddechu a dobrém konci, tak i u těch, kteří ocení hlubš...

Kristie čte - Přečteno! Dopisy ztraceným!

„Contemporary to s příběhem nemívají snadné a občas to dopadne tak, že tam vlastně žádný není. To tady vážně nehrozí! Přestože se ta kniha výrazně zaměřuje na emoce - na pocity viny, na žal a na potřebu se s tou ztrátou nějak vyrovnat, je tam i spousta událostí a překvapivých zvratů. Především v té druhé polovině to autorka na čtenáře valí a ke konci nikomu nedá vydechnout."
NAPIŠTE NÁM