EN

Myší knížka

Petr Chudožilov


Všechny myší díry vedou domů!
Renomovaný autor Petr Chudožilov se vrací k nejmladším čtenářům s oceňovanou, nesentimentálně poetickou knížkou, která vychází v překladu samotného autora po dvaceti letech od prvního vydání v němčině. Nenápadná myší kamarádka Charlotte dovádí pana spisovatele často doslova k zoufalství. Prožili spolu neuvěřitelné věci. Vždycky ví všechno nejlíp a na všechno má odpověď. Smysl pro fantaskno uplatnil autor nápaditým a hravým způsobem a zázračné dění vpadá do světa nepohádkové každodennosti.
Jiné dostupné formáty:

Detailní informace

Žánr pohádka
Jazyk čeština
Počet stran 96
EAN 9788000056616
Datum vydání 04.11.2019
Věk od 5
Formát 163x238 mm
Nakladatelství ALBATROS
Hmotnost 0,388
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

Petr Chudožilov, povídkář, fejetonista, esejista a autor pohádek, jehož dílo bylo oceněno Čestnou listinou IBBY a prestižní Evropskou cenou za nejlepší německou pohádku, se vrací i k těm nejmladším českým čtenářům s nesentimentálně poetickou knížkou, která vychází v překladu samotného autora po dvaceti letech od prvního vydání v německém jazyce. Nenápadná myší kamarádka Charlotte dovádí pana spisovatele často doslova k zoufalství, prožili spolu doslova neuvěřitelné věci. Vždycky ví všechno nejlíp a na všechno má odpověď. Smysl pro fantaskno uplatnil Chudožilov nápaditým a hravým způsobem a zázračné dění vpadá do světa nepohádkové každodennosti.

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Hodnocení čtenářů

Monika Žohová
Myší knížka mě naprosto uchvátila, což jsem na první pohled nečekala. Stejně jako v ostatních Chudožilových knihách pro děti se i zde mistrně prolíná reálný svět se světem pohádkovým. Příběhy myšky Charlotte své malé i velké čtenáře pobaví a zároveň pohladí po duši. Hlavní hrdinka má bohatou fantazii, je důvtipná, se svým přítelem dokáže dokonale manipulovat, a proto téměř vždy dosáhne svého. Přátelství myšky Charlotte a spisovatele Petra Chudožilova mi místy připomíná setkání malého prince s autorem Antoinem de Saint-Exupéry. Myší dobrodružství opět doplňují okouzlující ilustrace Zuzany Bočkayové-Brunckové. Knize není co vytknout, Chudožilov mne nezklamal. Ovšem jestli budu knihu předčítat své dceři, si ještě rozmyslím... aby si nevzala příklad z té rozkošně drzé myši, která má vždy poslední slovo! :-)

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
NAPIŠTE NÁM