Dcera Sherlocka Holmese | Albatrosmedia.cz
EN

PRÁVĚ TEĎ! DOPRAVA ZDARMA NA VŠECHNY OBJEDNÁVKY V E-SHOPU

Dcera Sherlocka Holmese

Leonard Goldberg


Případ čeká!
Netradiční napínavý příběh o dceři Sherlocka Holmese od mezinárodně úspěšného amerického spisovatele Leonarda Goldberga. Hlavní hrdinové se v něm pokouší vyřešit vraždu v nejvyšší společenské třídě britské společnosti. Elegantní Joanna propojí své síly a pronikavý úsudek se znalostmi šarmantního Johna Watsona juniora a jeho již stárnoucího otce, aby navzdory všem překážkám, společně objasnili zdánlivou nehodu známého aristokrata, kterou následují i další podivná úmrtí.

Detailní informace

Jazyk čeština
Původní název THE DAUGHTER OF SHERLOCK HOLMES
Původní jazyk angličtina
Překladatel Hana Marsault
Počet stran 304
EAN 9788026610564
Datum vydání 21.05.2018
Věk od 15
Formát 145x205 mm
Nakladatelství CPRESS
Hmotnost 0,579
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

Netradiční napínavý příběh o dceři Sherlocka Holmese a jejím partnerovi, doktoru Johnu Watsonovi mladším, od mezinárodně úspěšného amerického spisovatele Leonarda Goldberga. Hlavní hrdinové se v něm pokouší vyřešit vraždu v nejvyšší společenské třídě britské společnosti.

PÍŠE SE ROK 1914.

Joanna Blalocková je díky bystrému úsudku a širokému rozhledu velmi schopnou zdravotní sestrou, což je jen jedno z mála povolání, které v té době může žena vykonávat. Ale poté, co se spolu s desetiletým synem stane svědkem smrtelného pádu z okna zdánlivého sebevraha, navštíví ji starý dobrý doktor John Watson se svým šarmantním a pohledným synem, doktorem Johnem Watsonem mladším, a protože jsou oba uchváceni jejími forenzními schopnostmi, nabídnou jí účast v jejich vyšetřovacím týmu.

Joanna a oba Watsoni začnou rozmotávat klubko sherlockovské záhady, jehož vlákno vede od ukrytého pokladu až do druhé anglo-afghánské války v letech 1878–1880. Musí si přitom připravit důmyslný plán, jak dopadnout vraha přímo při činu. Není to ale lehké, protože jim hází klacky pod nohy nejen zločinci, ale i Scotland Yard a britští aristokraté. A i kriminalistika v té době byla úplně jiná, než jak ji známe dnes…

Aniž by to Joannino okolí tušilo, i ji obestírá velké tajemství. Ukáže se totiž, že je plodem vášnivého setkání nyní již zesnulého Sherlocka Holmese a Ireny Adlerové, jediné ženy, které se kdy podařilo slavného detektiva přelstít. A Joanna? …Ta dostala do vínku skvělé dedukční schopnosti obou svých rodičů.

Uživatelské hodnocení

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
Autor knihy
Leonard Goldberg

Leonard Goldberg

Leonard Goldberg je mezinárodně úspěšný americký spisovatel série detektivních příběhů z lékařského prostředí s Joannou Blalockovou v hlavní roli. Jeho romány vyzdvihované kritiky i jinými spisovateli byly přeloženy do desítek jazyků a po celém světě se jich prodalo více než milion výtisků. Leonard Goldberg pracoval jako lékař-konzultant v losangeleské nemocnici UCLA Medical Center, kde zastával funkci klinického profesora medicíny. Nyní žije v Jižní Karolíně na jednom ostrově nedaleko přístavního města Charleston.
Zobrazit profil autora
NAPIŠTE NÁM