EN

KÁJA SAUDEK: Technické noviny 1971-1977

Kája Saudek

4,0
( 3 )

Saudkovy slovenské komiksy se po 40 letech poprvé představují čtenářům - v původním slovenském jazyce a v jedinečné zrestaurované verzi!
Mezi nejméně známé a nejméně dostupné práce Káji Saudka patří jeho komiksy, které v 70. letech vytvořil pro slovenské Technické noviny. Ačkoli tento týdeník vycházel v dobách společného soustátí, v české části federace se dal sehnat jen velice obtížně. Saudkova díla z Technických novin přitom představují významnou součást jeho tvorby – navzdory nepřízni doby v nich totiž mohl překvapivě svobodně rozvíjet své oblíbené motivy. Tyto jedinečné komiksy teď vycházejí poprvé knižně - v původním slovenském jazyce!

Detailní informace

Žánr komiks
Ilustrátor Kája Saudek
Jazyk slovenština
Původní jazyk čeština
Počet stran 116
EAN 9788025907740
Datum vydání 26.03.2018
Věk od 15
Formát 297x160 mm
Nakladatelství PLUS
Hmotnost 0,6
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

Mezi nejméně známé a nejméně dostupné práce Káji Saudka patří jeho komiksy, které v 70. letech vytvořil pro slovenské Technické noviny. Ačkoli tento týdeník vycházel v dobách společného soustátí, v české části federace se dal sehnat jen velice obtížně. Saudkova díla z Technických novin přitom představují velmi významnou součást jeho tvorby – navzdory nepříznivé době v nich totiž mohl překvapivě svobodně rozvíjet své oblíbené motivy. Protože byla pražská cenzura daleko, nepřerušila žádný z těchto příběhů v půli, což jinak v době normalizace v českých časopisech pravidelně činila. Slovenští čtenáři si tak mohli užít Saudkovu produkci v její krystalické podobě – plnou dynamiky, oslavy ženské krásy i pobaveného nadhledu. Zásluhou mnohaleté badatelské a restaurátorské práce si nyní mohou totéž konečně užít i čtenáři čeští – v původním slovenském znění vychází dokonale zrestaurovaný a úplný soubor všech prací, které Kája Saudek pro Technické noviny nakreslil.

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Uživatelské hodnocení

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit

Recenze

Lidové noviny - Kája Saudek, technik komiksového druhu

„…posavad málokdo, možná nikdo: Saudkovy komiksy pro slovenský týdeník Technické noviny, realizované v letech 1971 až 1977. Patří jednoznačně k tomu nejlepšímu z mistrovy dílny…“
NAPIŠTE NÁM