EN

Specialistka

Stephenie Meyerová


Špionážní thriller od autorky bestsellerové ságy Stmívání.
Pracovala pro tajnou vládní jednotku jako výslechová specialistka. Ví toho ale příliš a pro oddělení se stala rizikem, které je potřeba zastavit. Bez varování začíná lov, kde je ona kořistí. Nikde nezůstává dlouho, mění jména a podoby. Nezbyl jí nikdo, komu by mohla věřit… Chce-li vést normální život, musí splnit poslední úkol. Čeká ji nejtěžší boj jejího života. Navíc pozná muže, do kterého se zamiluje, a musí učinit vše, aby oba zůstali naživu.

Detailní informace

Jazyk čeština
Původní název The Chemist
Původní jazyk angličtina
Počet stran 528
EAN 9788025241059
Datum vydání 20.11.2017
Věk od 16
Formát 148x205 mm
Nakladatelství Egmont
Hmotnost 0,771
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

Bývalé agentce na útěku před někdejšími zaměstnavateli nezbývá než vzít ještě jeden případ, aby očistila své jméno a zachránila si život.

Jen málo lidí ví, že pracovala pro vládu Spojených států. Pro oddělení tak tajné, že nemá ani vlastní název. Coby výjimečná specialistka představuje zároveň jedno z nejtemnějších rizik. A tak když její zaměstnavatelé usoudí, že je pro ně nebezpečná, bez varování po ní jdou.

Dávno nemá šanci být dlouho na jednom místě nebo používat stejné jméno. Oddělení už zlikvidovalo posledního člověka, kterému snad mohla důvěřovat. Ale ona stále ví cosi, co ji ohrožuje. Prostě ji chtějí mrtvou a brzy.

Pak jí její bývalý šéf nabídne možnost úniku a asi jedinou šanci vymazat ze svých zad obří terč. Znamená to však přijmout ještě jeden úkol. Jenže informace, kterou obdrží, její situaci ještě zhorší.

Zatímco se odhodlává postavit se všemu čelem a připravuje se na nejtěžší boj svého života, zjišťuje, že postupně podléhá muži, který pravděpodobnost jejího přežití jen komplikuje. Škála jejích možností se rychle zužuje a ona musí zapojit všechny své výjimečné schopnosti takovým způsobem, o jakém se jí dosud ani nezdálo.

Stephenie Meyerová pro tento napínavý román vytvořila vášnivou a fascinující hrdinku se speciální sadou dovedností. A opět ukazuje, proč je jednou z nejprodávanějších autorek na světě.

Hodnocení čtenářů

Tereza Dikošová
Kniha mě velmi bavila a na to, že má více než 500 stran, je čtivá a nenudí. Prostředí ,,laboratoře" a přítomnost všelijakých biologických, chemických i armádních zbraní a různých ,,vychytávek" je neobvyklá, a tím pádem vítaná změna oproti běžným thrillerům. Děj, ačkoli chvílemi předvídatelný a nereálný, je plný zvratů a nečekaných komplikací. Postavy jsou sympatické (ačkoliv Daniel je na můj vkus až moc hodný a tím pádem neskutečný). Velkým plusem jsou psi :-). Od závěru jsem ale čekala trochu víc a epilog mohl být také dotaženější. Nicméně, dlouho mě žádná kniha nechytla hned od začátku jako tato. :)

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
Autor knihy
Stephenie Meyerová

Stephenie Meyerová

Stephenie Meyerová vystudovala anglickou literaturu na Brigham Young University. Mezinárodní věhlas získala ságou Stmívání, která byla úspěšně zfilmována. Série získala řadu ocenění, například v české celonárodní anketě Kniha mého srdce se umístila na čtvrtém místě. Roku 2008 vydala Meyerová román Hostitel, který se také objevil na prvním místě žebříčku bestsellerů New York Times a Wall Street Journal a v roce 2013 byl podle něj natočen film. V roce 2016 jí vyšel první románový thriller pro dospělé The Chemist (česky Specialistka). Meyerová žije v Arizoně s manželem a třemi syny. V knize Půlnoční slunce se vrací k příběhu Stmívání – a tentokrát ho čtenáři poznají Edwardovýma očima.
Zobrazit profil autora
NAPIŠTE NÁM