EN

Vlčí ostrov

Lajla Rolstadová


Meditativní cestopis vycházející ze zápisků autorky z několikaměsíčního pobytu v kanadské přírodě.
Lékař ji kladl na srdce, že kvůli své nemoci musí vést bezpečný a předvídatelný život. Autorka se však rozhodně pro pravý opak a odlétá do Kanady, kde následující měsíce tráví sama v divočině nebo na cestách. Působivé románové roadmovie o životě na okraji společnosti a o hledání sebe sama.

Detailní informace

Ilustrátor Michaela Treuerová
Jazyk čeština
Původní název Ulveoya
Překladatel Daniela Mrázová
Počet stran 244
EAN 9788074734434
Datum vydání 17.08.2016
Věk od 18
Formát 130x200 mm
Nakladatelství KNIHA ZLÍN
Edice Fleet
Hmotnost 0,374
Typ Kniha
Vazba vázaná s pap. potahem s lam. přebalem

Lékař jí kdysi říkal, že musí brát léky a vést bezpečný a předvídatelný život, aby svou nemoc dokázala zvládat. Lajla Rolstadová se však rozhodne pro pravý opak – žít nezávisle na cizí pomoci i na lécích. Odlétá do Kanady a následující měsíce tráví uprostřed divočiny nebo na cestách, mezi lidmi dobrovolně žijícími na okraji společnosti v odlehlých oblastech, či se samorosty a podivíny, s nimiž se náhodně potkává - ať už jsou to pěstitelé marihuany, lovci, kovbojové, hippies, dobrodruzi či léčitelé. Navazuje hluboká přátelství, prožívá nesmělou lásku, ale především poznává sebe samu, své touhy i obavy, a učí se žít v souladu s přírodou. Kerouac v sukních po šedesáti letech?

Autobiografický román Vlčí ostrov dokumentuje spisovatelčin život na kanadském ostrově, několikaměsíční cestování autem Amerikou a téměř meditativní přezimování v chatě kanadských přátel. Autorka líčí tato období překvapivě prostým a upřímným stylem a nenechává čtenáře na pochybách, že všechno, co čtou, je ničím nezkreslená pravda.

„Románové roadmovie z Kanady, kombinace Jacka Londona, Jacka Kerouaca a Joni Mitchellové, napsané s velky´m citem, neochvějnou průrazností, opravdovy´m nadšením a jazzovou melodičností.“ — Fredrik Wandrup, Nejlepší knihy roku podle deníku Dagbladet

„Díky nevyumělkovanému vyprávění v ich- -formě o cestách podnikany´ch zdánlivě nazdařbůh a o hledání nezávislého života v jakékoli podobě představuje Vlčí ostrov podmanivy´ a vřely´ román, ktery´ čtenáře místy velmi překvapí.“ — Bernhard Ellefsen, Morgenbladet

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Hodnocení čtenářů

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
NAPIŠTE NÁM