EN

Syn

Jo Nesbo


Touha pomstít otce je silná…
Sonny je ideální vězeň. V moderní, přísně střežené věznici Staten se těší značné oblibě, neboť slouží ostatním vězňům jako zpovědník – naslouchá jejich přiznáním a uděluje jim rozhřešení. Šušká se o něm, že na sebe bere vinu za zločiny jiných a odpykává si jejich tresty výměnou za pravidelnou dodávku drog. Roky ve věznici jednotvárně plynou do chvíle, než si Sonny nečekaně vyslechne jistou šokující zpověď a vydá se soudit živé i mrtvé.

Detailní informace

Žánr detektivka
Ilustrátor Lucie Mrázová
Jazyk čeština
Původní název Sonnen
Počet stran 500
EAN 9788074733574
Datum vydání 15.10.2015
Věk od 18
Formát 130x200 mm
Nakladatelství KNIHA ZLÍN
Edice Fleet
Hmotnost 0,64
Typ Kniha
Vazba vázaná s pap. potahem s lam. přebalem

Sonny je ideální vězeň. V moderní, přísně střežené věznici Staten se těší značné oblibě, neboť slouží ostatním vězňům jako zpovědník – naslouchá jejich přiznáním a uděluje jim rozhřešení. Šušká se o něm, že na sebe bere vinu za zločiny jiných a odpykává si jejich tresty výměnou za pravidelnou dodávku drog. Vrchní komisař Šimon Kéfas, působící na osloském oddělení vražd, je policista ze staré školy. V jeden den dostane najednou nový případ a novou spolupracovnici. Ab Lofthus byl policista, Kéfasův kolega a dlouholetý kamarád a také Sonnyho otec. Kvůli podezření z braní úplatků spáchal před lety sebevraždu a jeho čin obrátil Sonnymu i Kéfasovi život vzhůru nohama. Roky ve věznici jednotvárně plynou do chvíle, než si Sonny nečekaně vyslechne jistou šokující zpověď a vydá se soudit živé i mrtvé.

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Uživatelské hodnocení

Milena Kvapilová
Povedené, hodně povedené. S Holem srovnávat nebudu, přece jen je to jiné, i když srovnání se nabízí. Ale s Krví na sněhu srovnám ráda a Syn pro mě vychází jako jednoznačný vítěz. Sonnyho tažení se naprosto skvěle četlo, bylo napínavé až do posledních stran, protože pořád čekáte, jak to dopadne, pořád se ptáte, kdo je ksakru ten Levák a přežije to všechny Sonny? Protože mu budete fandit a chtít, aby vše přežil. Protože budete chtít happyend. Dávám plný počet :)

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
Autor knihy
Jo Nesbo

Jo Nesbo

Jo Nesbo je norský spisovatel a hudebník, původním vzděláním ekonom a finanční analytik. Je autorem úspěšné detektivní série započaté v roce 2013 románem Netopýr, v níž vystupuje svérázný kriminalista Harry Hole. Série Nesbomu přinesla obrovský úspěch, obdržel za ni několik ocenění. Mimo sérii s Harrym Holem ale píše například i příběhy pro děti. Jeho knih se celosvětově prodalo přes 50 milionů, dočkaly se překladu do více než třiceti jazyků a vycházejí ve více než stovce zemí.
Zobrazit profil autora
NAPIŠTE NÁM