Tajný závod o Měsíc | Albatrosmedia.cz
EN

Tajný závod o Měsíc

Karel Pacner


Tajný souboj vědy a techniky dvou světových velmocí, který prohráli Sověti!
Nepředznamenal opravdu souboj o dobytí Měsíce výsledek studené války? Karel Pacner, který je českou "jedničkou" v popularizaci kosmonautiky, byl jedním ze dvou Čechů přítomných u startu Apolla 11. Osobní svědectví o této události doplňuje poutavé líčení historie dobývání kosmu a dění v USA a SSSR, k němuž čerpal materiály z teprve nedávno odtajněných archivů. Rozsáhlou publikaci autor připravoval postupně téměř 50 let.

Detailní informace

Jazyk čeština
Počet stran 424
EAN 9788074480683
Datum vydání 27.04.2017
Věk od 15
Formát 194x254 mm
Nakladatelství ALBATROS MEDIA
Hmotnost 0,1444
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

Přistání člověka na Měsíci celý program Apollo je fenomenální událostí v historii civilizace. Bylo o ní a popsáno tisíce stran ve stovkách knih, je zdokumentována v nesčíslně digitálních audio i video záznamech. Brzy uplyne od prvního přistání na Měsíci už půl století a dalo by se tedy čekat, že již není nic, čím by vyprávění o dobytí Měsíce mohlo překvapit. Ale není tomu tak! Jde o dění natolik ojedinělé a v mnoha ohledech unikátní, že se k němu vracejí nejen ti, kteří lety Apollo zažili, jako právě Karel Pacner, který byl jako novinář i osobně přítomen i startu na mysu Canaveral, ale i generace další. A stále se vynořují nové příběhy a skutečnosti, které rozšiřují i mění poznatky a pohledy na tento milník ve vývoji lidstva.

Také kniha Karla Pacnera, pojednávající o tom, co se ve světě odehrálo v souvislosti s přistáním lidí na Měsíci, je toho důkazem.  Autor především v mnoha směrech nově vykresluje dění ve Spojených státech a v tehdejším Sovětském svazu – dvou táborech, které spolu svedly nevyhlášený závod o to, kdo bude první na Měsíci. Při analýze tehdejšího stavu a plánů kosmických výzkumů obou zemí čerpal z nedávno odtajněných materiálů a poutavě líčí ve všech souvislostech události včetně náhlých obratů tajného souboje vědy a techniky dvou světových velmocí, který prohráli Sověti.

Nepředznamenal opravdu souboj o dobytí Měsíce výsledek studené války o jedno dvacetiletí později?

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Uživatelské hodnocení

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit

Recenze médií

blesk.cz - Zlatá éra dobývání vesmíru

„…Publicista Karel Pacner se tématu kosmonautiky a vesmíru věnuje celý život a na jeho díle to je opravdu poznat. Strhující, místy až dramatický, příběh proložený osobními zkušenostmi autora přečtete i přes jeho zdánlivou obsáhlost jedním dechem. Kniha je totiž psána jednoduchým stylem bez zbytečného balastu či odborných termínů. Tajný závod o Měsíc potěší zejména fanoušky kosmonautiky, na své ...

Lidové noviny - Orel se nevrací

„…Divoký americko-sovětský souboj o světovou prestiž i převahu, jenž našel své zhmotnění v závodu o Měsíc, podává Pacner s až detektivně-špionážní manýrou, která mění bezmála čtyřsetstránkovou knihu ve čtení na jeden večer…“
NAPIŠTE NÁM

Budete to vědět jako první!

Zajímá Vás, jaký knižní hit právě vychází, na jaké zboží je výhodná sleva, jaká běží soutěž o ceny? Přihlášením k odběru našich e-mailových novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.