EN

Kuchařka ze Svatojánu zdraví z kuchyně

Eva Francová


Nová dávka zdravých receptů populární food blogerky Evy Francové
Ne každou nemoc je možné vyléčit jídlem, ale žádná nemoc se beze změny stravy vyléčit nedá. Ne nadarmo se říká, že vše souvisí se vším. Pokud chceme, aby naše tělo fungovalo bezchybně a my měli dostatek energie, musíme se starat i o to, co sníme a vypijeme. Neohrožujme sami sebe a jezme správně. Naše zdraví by mělo být rozhodující pro výběr potravy. Eva Francová servíruje další porci receptů ze Svatojánu.
Jiné dostupné formáty:

Detailní informace

Ilustrátor Eva Francová
Číslo dílu 3
Jazyk čeština
Řada Svatoján
Počet stran 360
EAN 9788026706830
Datum vydání 12.09.2016
Věk od 18
Formát 170x240 mm
Nakladatelství MOTTO
Hmotnost 1,148
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

Nová dávka zdravých receptů pro všechny milovníky dobrého jídla

Říká se, že ne každou nemoc je možné vyléčit jídlem, ale žádná nemoc se beze změny stravy vyléčit nedá. Pokud připustíme, že veškerý hmotný i nehmotný svět je pouze různá forma energie, musíme zákonitě dojít k tomu, že energií je i to, co sníme a vypijeme. Je moc dobře, že začínáme přemýšlet o našem jídle i v tomto kontextu.

Naše vlastní zdraví by ale mělo být jen jedním z hledisek, skrze které posuzujeme naši potravu. Měli bychom si uvědomit, co naše nenasytnost způsobuje nejen nám samým, ale i okolnímu světu jako celku.

Všichni jsme na jedné lodi a ta loď se jmenuje Země.

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Další tituly z řady "Svatoján"

Hodnocení čtenářů

Sandra Lutonská
Zatím dávám kladné hodnocení za skvělou cenu, jelikož mi Ježíšek zakázal v knížce pořádně listovat :-) Nicméně zpracování vypadá parádně. Jestli budou recepty lákavé a z dostupných surovin, že bude moct člověk kuchařku využít v praxi, to se uvidí po svátcích :-)

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
Autor knihy
Eva Francová

Eva Francová

Výtvarnice a fotografka na volné noze, která se rozhodla opustit město a žít se svou rodinou uprostřed přírody ve Svatojanském újezdu nedaleko Jičína. Mnoho fanoušků si získala nejen originálním přístupem k vaření a novými, vždy pečlivě vyzkoušenými recepty, ale i neuvěřitelným klidem a pohodou, které čtenářům předává prostřednictvím svého blogu Kuchařka ze Svatojánu. Právě ten se stal základem pro sérii jejích knih o vaření. Televizní diváci ji znají z hostování v pořadu Kouzelné bylinky.
Zobrazit profil autora
NAPIŠTE NÁM