EN

Poslední hra

Federico Axat


Někdy můžeme věřit už jen sami sobě – a někdy ani to ne!
Ted McKay zvedá k hlavě revolver, když vtom u dveří rozezní zvonek. Ted má dobře placenou práci, krásnou ženu a dvě malé dcerky. Jaký může mít důvod k sebevraždě? Nezvaný host dál naléhavě zvoní. Ted nemá v úmyslu nechat se právě teď vyrušovat, jenže pak pod prahem zahlédne lístek: Otevři dveře. Je to tvé poslední východisko. Cizince vpustí dovnitř a vyslechne si podivný návrh... Temná hra plná manipulace a smrti právě začala.

Detailní informace

Jazyk čeština
Původní název La última salida
Původní jazyk španělština
Překladatel Vít Kazmar
Počet stran 376
EAN 9788025905937
Datum vydání 07.11.2016
Věk od 15
Formát 130x200 mm
Nakladatelství PLUS
Hmotnost 0,512
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem a přebalem

Někdy můžeme věřit už jen sami sobě – a někdy ani to ne!

Odvážný psychothriller z Latinské Ameriky

Ted McKay si právě zvedá k hlavě revolver, když v tom se rozezní zvonek u jeho dveří. Ted je úspěšný podnikatel, má krásnou ženu a dvě báječné dcery; koho by napadlo, že je rozhodnutý skoncovat se životem? Jenže zatímco nevítaný host dál zběsile zvoní, objeví Ted na svém stole vzkaz; ačkoli poznává vlastní rukopis, nepamatuje si, že by ta slova sám napsal:

OTEVŘI DVEŘE

JE TO TVÉ POSLEDNÍ VÝCHODISKO

Na prahu stojí cizí muž jménem Lynch, který kupodivu přesně ví, k čemu se Ted chystá, a předloží mu podivný návrh. Pokud na něj Ted přistoupí, nevystaví svou rodinu utrpení, které by jí přinesla jeho sebevražda. Ted se nechá přesvědčit, jenže lístek na stole i nečekaná nabídka jsou jen první tahy v rafinované hře plné manipulace a smrti. Kdosi jej vylákal, aby se vypravil po cestičce z drobečků, které musí sesbírat, než si dá všechno dohromady. Někdo, kdo ho zná až do morku kostí; někdo, kdo ho donutí pochybovat o sobě samém i lidech kolem sebe. Kdo tahá za nitky v pozadí?

Federico Axat (* 1975 v Buenos Aires) je argentinský spisovatel. Svůj první román Benjamín vydal v roce 2010, následovaly dva temné thrillery El aula 19 (Učebna 19) a El pántano de las mariposas (Motýlí bažina). Za své inspirační zdroje označuje především Stephena Kinga a Christophera Nolana. Jeho psychothriller Poslední hra, v níž si od začátku do konce pohrává nejen se svým hrdinou, ale i se čtenáři, vyjde ve 33 zemích a filmová práva zakoupila významná hollywoodská produkční společnost.

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Hodnocení čtenářů

Jarmila Koukalová
Zajímavé, hodně zajímavé. Netradiční námět, kdy hlavní postava neví, co je skutečnost a co jen obranná reakce mozku, je povedený. Stejně jako Ted budete postupně rozplétat jednotlivé nitky, abyste zjistili, že nic není, jak se zdá. Že vše je jinak a můžete začít zase znova. Že ti, co se proti Vám spikli, nejsou možná až tak špatní, že mozek dokáže vytvořit neskutečné iluze, kterým budete věřit, jako kdyby se opravdu staly, že skutečné vzpomínky budou zasunuty někam úplně dozadu.. Napínavé až do posledních stran.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
Autor knihy
Federico Axat

Federico Axat

Federico Axat je argentinský spisovatel. Svůj první román Benjamín vydal v roce 2010, následovaly dva temné thrillery El aula 19 a El pántano de las mariposas. Za své inspirační zdroje označuje především Stephena Kinga a Christophera Nolana. Jeho psychothriller Poslední hra, v němž si od začátku do konce pohrává nejen se svým hrdinou, ale i se čtenáři, byl přeložen do několika desítek jazyků.
Zobrazit profil autora
NAPIŠTE NÁM