EN

Pax, můj liščí přítel

Sara Pennypackerová


Nezapomenutelný příběh pro všechna srdce plná lásky ke zvířatům
Od chvíle, kdy Petr zachránil Paxe jako malé lišče, z nich byli nerozluční přátelé. Jednoho dne se však stane nepředstavitelné: Petrův otec vstoupí do armády a přinutí ho vrátit lišáka do volné přírody. V dědečkově domě, pět set kilometrů od domova, si Petr uvědomí, že není tam, kde má být – s Paxem. A tak se, poháněný láskou, věrností a žalem, vydává navzdory blížící se válce na dalekou cestu, aby se se svým přítelem opět shledal. Ani Paxovi se však nevyhnou nebezpečná dobrodružství.

Detailní informace

Ilustrátor Jon Klassen
Jazyk čeština
Původní název Pax
Původní jazyk angličtina
Počet stran 296
EAN 9788026415831
Datum vydání 21.08.2017
Věk od 10
Formát 145x205 mm
Nakladatelství CPRESS
Hmotnost 0,416
Typ Kniha
Vazba brožovaná lepená

Od chvíle, kdy Petr zachránil Paxe jako malé lišče, z nich byli nerozluční přátelé. Jednoho dne se však stane nepředstavitelné: Petrův otec vstoupí do armády a přinutí ho vrátit lišáka do volné přírody.

V dědečkově domě, pět set kilometrů od domova, si Petr uvědomí, že není tam, kde má být – s Paxem. A tak se, poháněný láskou, věrností a žalem, vydává navzdory blížící se válce na dalekou cestu, aby se se svým přítelem opět shledal.

Ani Paxovi, který neochvějně čeká na svého chlapce, se však nevyhnou nebezpečná dobrodružství a překvapivá odhalení…

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Hodnocení čtenářů

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
Autor knihy
Sara Pennypackerová

Sara Pennypackerová

Sara Pennypackerová je americká autorka z Massachusetts. Za své knihy pro děti získala mnohá ocenění, např. Golden Kite Award, Christopher Award a Sid Fleischman Award. Kniha Klementýnka a bláznivý týden se stala knihou roku prestižních recenzentů, jako jsou například Publishers weekly, School Library Journal atd. První místo žebříčku New York Times získal půvabný příběh Pax, můj liščí přítel. Jako malá ráda pracovala na zahradě, četla a jezdila na koni.
Zobrazit profil autora

Recenze

iliteratura.cz - Pozoruhodná výpověd o smyslu přátelství

„…Jazyk Sary Pennypackerové autenticky vystihuje reálné dialogy malého chlapce s dospělými, jeho vlastní samomluvu i virtuální rozhovor s jeho liščím kamarádem Paxem tam někde v dáli. Vystavět a udržet v takovém rozsahu živost a napětí celého příběhu, který vám v každé větě běží před očima jako film, je výjimečné…“
NAPIŠTE NÁM