EN

Dobré duše

Irena Obermannová


Geniální šachistka na stopě zločinů v detektivním příběhu Ireny Obermannové.
Do bývalého sklářského městečka Vlčí Úpice přijíždí mladá geniální šachistka Alice, aby tu sehrála simultánní partii se členy místního šachistického kroužku. Krátce po příjezdu však doslova zakopne o mrtvolu místní starostky. Během hry Alice smete figurky z šachovnice a připraví se tím o velkou příležitost. Ale ona už hraje jinou partii... Navzdory policii i všem obyvatelům městečka se snaží vypátrat, co se stalo. Vrah je na tahu. Dá mat, nebo ho Alice zastaví?
Jiné dostupné formáty:

Detailní informace

Číslo dílu 1
Jazyk čeština
Řada Alice Šíma
Počet stran 248
EAN 9788026708971
Datum vydání 27.07.2017
Věk od 15
Formát 130x200 mm
Nakladatelství MOTTO
Hmotnost 0,352
Typ Kniha
Vazba vázaná s pap. potahem s lam. přebalem

Do bývalého sklářského městečka Vlčí Úpice přijíždí mladá geniální šachistka Alice, aby tu sehrála provinční simultánní partii se členy místního šachistického kroužku Vlček. Krátce po příjezdu však doslova zakopne o mrtvolu místní starostky. Během ukázkové hry Alice vztekle smete figurky z šachovnice, a připraví se tím o velkou příležitost, ale ona už hraje jinou partii... Navzdory svému trenérovi Jonášovi, policii i všem obyvatelům městečka se snaží vypátrat, co se stalo a proč umírají další lidé. Vrah je na tahu. Dá mat, nebo ho Alice zastaví? A přestanou v městečku výt vlci?

Jedná se o první detektivní román Ireny Obermannové. Dobré Duše jsou klasickou detektivkou, ale mimořádná hrdinka, hra v šach a filozofické úvahy o dobru a zlu z ní činí zcela ojedinělou četbu.

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Další tituly z řady "Alice Šíma"

Hodnocení čtenářů

Josef Kvasil
Dobré počtení. Zajimavá kniha námětem i zpracovánim.. Těším se na další!

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
Autor knihy
Irena Obermannová

Irena Obermannová

Vystudovala FAMU, obor dramaturgie a scenáristika, pracovala jako dramaturg v České televizi. Spolupracovala s televizí Nova, kde se scenáristicky podílela na seriálu Ordinace v růžové zahradě, a je autorkou seriálu Život je ples, vysílaného Českou televizí. Její knihy se úspěšně vydávají i v zahraničí. Podle Deníku šílené manželky vznikl stejnojmenný televizní film (režie Václav Křístek) a Česká televize uvedla televizní podobu jejích Divnovlásek (režie Petr Slavík).
Zobrazit profil autora

Recenze

knihcentrum.cz - Povedený experiment v žánru detektivek

„…Ačkoliv to v knize není řečeno a příběh to nevyžaduje, doufám, že autorka napíše volné pokračování. Přiznám se, že jsem si na její Alici a na jejím stylu vyprávění vypěstovala závislost, a proto se nemůžu dočkat, až se s oběma dámami opět setkám. Ostatně už jen proto, že dobrých klasických detektivek – hádanek je jako šafránu…“

novinky.cz - Obermannová přesedlala na detektivku

„…Nejzajímavějším momentem knihy je ústřední hrdinka. V rámci žánru plní roli detektiva, celý svět kolem sebe vnímá jinak a staví tak čtenáře před řadu nepředpokládaných situací. Jde o jemnější typ detektivky s absencí morbidních scén, střihů do mysli maniackého vraha a situací se zhýralou postavou detektiva…“
NAPIŠTE NÁM