EN

PRÁVĚ TEĎ VELETRŽNÍ TÝDEN! SLEVA 22 % + DOPRAVA ZDARMA NA VŠE

Maestro

Geir Tangen


Vražedná symfonie začíná. Od autora nejúspěšnějšího norského krimi blogu.
Špatný vtip, nebo skutečná hrozba? Když novinář Viljar R. Gudsmundsson obdrží email od samozvaného soudce, který tvrdí, že vynesl rozsudek smrti nad jistou místní ženou, neví, co si o tom myslet. Zprávu přepošle policii, dál mu však vrtá hlavou. Druhý den je žena nalezena mrtvá. Zatímco je Viljar u výslechu, dostane druhý email – další předzvěst smrti. Vše nabere nový směr, když se ukáže, že vraždy jsou inspirované známými detektivními romány.

Detailní informace

Žánr detektivka
Číslo dílu 1
Jazyk čeština
Původní název Maestro
Původní jazyk norština
Řada Maestro
Překladatel Eva Dohnálková
Počet stran 328
EAN 9788025906316
Datum vydání 03.04.2017
Věk od 15
Formát 130x200 mm
Nakladatelství PLUS
Hmotnost 0,441
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem a přebalem

Vražedná symfonie začíná. Od autora nejúspěšnějšího norského krimi blogu.

Když novinář Viljar Gudmundsson obdrží e-mail od kohosi, kdo se vydává za soudce a kata jedné místní ženy, považuje to za špatný vtip: zpráva mu připomíná spíš úryvek vytržený z pokleslé detektivky. Přepošle e-mail policii a snaží se na celou záležitost rychle zapomenout. Jenže zpráva mu dál vrtá hlavou. Navíc se dalšího dne najde mrtvola ženy a Viljar si uvědomí, že měl poslechnout svůj instinkt. Zatímco je Viljar u výslechu, dostane od vraha nový e-mail, další předzvěst smrti. Vše nabere nový směr, když se ukáže, že se vraždy až podezřele podobají scénám ze známých detektivních románů… První kniha z řady detektivních Variací od Geira Tangena, autora nečtenějšícho norského bloggu o detektivkách. Geir Tangen svůj žánr zná a se čtenáři si umí pěkně pohrát.

Maestro je napínavá detektivka plná zvratů a dějových kliček, v níž si autor zároveň pohrává s celým žánrem a jeho konvencemi a čtenáři, který bude hltat stránku za stránkou, tak vedle pořádné dávky napětí nabízí i potěšení z hledání narážek na díla svých předchůdců.

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Další tituly z řady "Maestro"

Hodnocení čtenářů

Jarmila Koukalová
Zajímavý námět a pro mne překvapivé rozuzlení. Jen ta norská jména.. to je peklo. Po přečtení knihy si pamatuji jen dvě. Zbytek mi splynul :)

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
Autor knihy
Geir Tangen

Geir Tangen

Geir Tangen se narodil v norském Oystese. Od roku 2012 provozuje největší norský blog o detektivkách, kde pravidelně recenzuje nejnovější tituly z tohoto žánru. Vystudoval politologii a informační technologie, dříve pracoval jako novinář a redaktor na volné noze pro několik norských nakladatelství. V současnosti žije v Haugesundu na jihozápadě Norska se svou ženou a třemi dětmi a živí se jako učitel na střední škole. V roce 2016 debutoval románem Maestro, který se dočkal nadšených ohlasů.
Zobrazit profil autora

Recenze

iliteratura.cz - Maestro

„…Maestrem si Tangen nastavil poměrně vysokou laťku, zejména pokud se i nadále hodlá přidržovat svého neparodického, ale zároveň konvence bořícího stylu…“

iliteratura.cz - Maestro

„…Maestrem si Tangen nastavil poměrně vysokou laťku, zejména pokud se i nadále hodlá přidržovat svého neparodického, ale zároveň konvence bořícího stylu…“
NAPIŠTE NÁM