EN

Zpátky do boje

Phil Klay


Povídková kniha od veterána z Iráku oceněná americkou Národní literární cenou!
Jak vyjádřit hrůzu, kterou v sobě ukrývá válka, jak přetlumočit osudy, do nichž zasáhla? Stěžejním motivem povídkového souboru je bojové nasazení a válečný konflikt v Iráku. Autor dokáže i na malé ploše bravurně, bez okázalých prostředků a otřepaných frází čtenáři obnažit pocity člověka vystaveného dennodennímu tlaku válečné mašinerie. Zabij, nebo zemři, to je příkaz, který hrdinové povídek bez výjimky plní, protože jiná možnost není.

Detailní informace

Jazyk čeština
Původní název Redeployment
Původní jazyk angličtina
Překladatel David Koranda
Počet stran 304
EAN 9788025905678
Datum vydání 19.09.2016
Věk od 15
Formát 130x200 mm
Nakladatelství PLUS
Hmotnost 0,395
Typ Kniha
Vazba vázaná s pap. potahem s lam. přebalem

Povídková kniha od veterána z Iráku oceněná americkou Národní literární cenou!

Válka. Jak vyjádřit hrůzu, kterou v sobě ukrývá, jak přetlumočit osudy, do nichž zasáhla?

Povídkový soubor Zpátky do boje od Phila Klaye můžeme směle zařadit ke klasickým dílům literatury s válečnou tematikou, k jakým patří slavné romány Hlava XXII, Komu zvoní hrana či Na západní frontě klid aj. Stěžejním motivem všech dvanácti různě rozsáhlých povídek je bojové nasazení a válečný konflikt v Iráku. Klay dokáže i na malé ploše bravurně, bez okázalých prostředků a otřepaných frází čtenáři obnažit pocity člověka vystaveného dennodennímu tlaku válečné mašinerie. Zabij, nebo zemři, to je příkaz, který hrdinové Klayových povídek bez výjimky plní, protože jiná možnost není. Nebo ano? Prožité hrůzy se nedají ani sdělit, ani zamlčet, a tak protagonisté tápou i po návratu ze služby, kdy by mělo být vše zlé definitivně pryč. Ovšem to je jen zdání a bývalým vojákům nastává nový boj.

Američan Phil Klay v povídkách zpracoval i vlastní bezprostřední zkušenoust s válkou a za svůj knižní debut získal v roce 2014 americkou Národní knižní cenu.

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Hodnocení čtenářů

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit

Recenze

iliteratura.cz - Zpátky do boje

„…Povídková sbírka představuje podstatný příspěvek k americké válečné literatuře – pojednává o válce nedávné a stále probíhající, o tom, jak se podepisuje na jednotlivcích a skrze ně i na širší společnosti, o válce velmi současné, díky médiím velmi reálné a zdokumentované, ale zároveň neskutečné a těžko postižitelné…“
NAPIŠTE NÁM