Vojenské a válečné vlaky | Albatrosmedia.cz
EN

Vojenské a válečné vlaky

Petr Lapáček


Poznejte historii válečné železnice!
Rozvoj železnice v 19. st. rychle ocenili vojenští generálové a železnice se tak stala jedním z nejdůležitějších článků všech vojenských tažení. V této publikaci autor poutavou formou přibližuje historii a vývoj železnice ve válečných dobách, od prvopočátků přes první a druhou světovou válku a období protektorátu, až do doby poválečné.

Detailní informace

Jazyk čeština
Počet stran 144
EAN 9788026411932
Datum vydání 05.09.2016
Věk od 12
Formát 210x285 mm
Nakladatelství CPRESS
Hmotnost 0,876
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

Poznejte historii válečné železnice!

Železnice reprezentovaná parní lokomotivou přispěla v 19. století významnou měrou ke sblížení světa, její rychlý rozvoj však zakrátko ocenili i generálové a železnice se tak stala jedním z nejdůležitějších článků všech vojenských tažení. V této publikaci autor poutavou formou přibližuje historii a vývoj železnice ve válečných dobách, od prvopočátků přes první a druhou světovou válku a období protektorátu, až do doby poválečné. Dozvíte se, jak válečná železnice fungovala na jednotlivých bojištích, poznáte obrněné, radarové či sanitní vlaky a nechybí samozřejmě ani popis vlakových souprav a vyráběných lokomotiv.

Z obsahu knihy:

- Železniční konflikty v Evropě v 19. století

- První světová válka

- Československé legie v Rusku

- Obrněné, radarové a sanitní vlaky

- Rekonstrukce lokomotiv ČMD

- Období protektorátu, železnice ve službách hitlerovského Německa

- Sovětská železnice v období Velké vlastenecké války

- Západní fronta

- Slovenské národní povstání

- Útoky na železniční dopravu v protektorátu a v Sudetech

- Léta poválečná

Uživatelské hodnocení

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
Autor knihy
Petr Lapáček

Petr Lapáček

Petr Lapáček je celoživotně spjat se železnicí a železniční dopravou. V roce 1971 maturoval na Střední průmyslové škole dopravní v Praze. Potom studoval na Vysoké škole dopravní v Žilině, kde v roce 1976 promoval na oboru Zabezpečovací a sdělovací technika v dopravě. Většinu profesního života působil coby projektant na SUDOPu Praha. Nejdříve na projektech zabezpečovací techniky a později jako hlavní inženýr staveb modernizace železničních koridorů. Na závěr své aktivní kariéry pracoval v manažerských pozicích na AŽD Praha s.r.o a u SUDOPu Praha a.s. Mezi jeho koníčky patří historie železniční dopravy a válečných konfliktů. V minulosti vydal úspěšný knižní titul Vojenské a válečné vlaky. Žije v Praze, je ženatý a má dvě dospělé dcery. Pracovně je stále aktivní a spolupracuje s  mladšími kolegy při projektové přípravě železničních staveb.
Zobrazit profil autora
NAPIŠTE NÁM