EN

Vězeň noci a mlhy

Anne Blankmanová

3,7
( 3 )

Mnichov 30. let 20. století skrýval mnohá tajemství...
Mnichov 30. let 20. století skrývá mnohá tajemství. Gretchen vyrostla pod ochranným křídlem „strýčka“ Adolfa. Její otec totiž padl, aby zachránil Hitlerův život. Nebo alespoň tak jí to nacisté vyprávěli. A Gretchen tomu také věří, dokud nepotká odvážného a pěkného židovského novináře Daniela Cohena. Gretchen by s Danielem neměla mluvit, avšak nedokáže odolat jeho přitažlivosti. Zvolí si Gretchen raději pohodlný život Hitlerovy oblíbenkyně, anebo poslechne své srdce?

Detailní informace

Jazyk čeština
Původní název Prisoner of Night and Fog
Původní jazyk angličtina
Překladatel Kristýna Wanková
Počet stran 360
EAN 9788075440907
Datum vydání 21.03.2016
Věk od 14
Formát 130x200 mm
Nakladatelství COOBOO
Hmotnost 0,483
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

Mnichov 30. let 20. století skrývá mnohá tajemství a za každým rohem číhá nějaké nebezpečí.

Gretchen vyrostla mezi národními socialisty pod ochranným křídlem „strýčka“ Adolfa. Její otec totiž padl, aby zachránil Hitlerův život. Nebo alespoň tak jí to nacisté vyprávěli. A Gretchen tomu také věří, dokud nepotká odvážného a pěkného židovského novináře Daniela Cohena. Gretchen by měla Danielem opovrhovat a vůbec by s ním neměla mluvit, avšak z nějakého důvodu nedokáže neposlouchat jeho vysvětlení otcovy smrti – že její otec, nacistický mučedník, byl zabit někým ze strany. A už vůbec nedokáže odolat přitažlivosti, která ji k Danielovi táhne…

Gretchen začne na vlastní pěst pátrat a prověřovat lidi, které považovala za rodinné přátele. Zvolí si Gretchen raději pohodlný život Hitlerovy oblíbenkyně, anebo dokáže poslechnout své srdce a zavrhnout vše, čemuž do té doby věřila?

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Uživatelské hodnocení

Jarmila Koukalová
Skvělé čtení. Příběh je napínavý, že se od něj nebudete moci odtrhnout. A závěr, ten neskutečně graduje. Skvěle se to četlo a ještě jsem si rozšířila obzory. Hitler a vše kolem něj bylo výborně vykresleno. Určitě doporučuji!

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
NAPIŠTE NÁM