EN

Ztracené

Eva Urbaníková


Příběhy šesti žen, které se zamilovaly do muslima
Eva Urbaníková ve své nové knize přináší šest životních osudů, které nenechají nikoho lhostejným. Simona, Mona, Maruška, Baška, Renáta, Patrícia – šest žen vypráví o lásce, jakou předtím nezažily, o naději, o stěhování, o konvertování k islámu, o zklamání, o nové rodině, o zmizelých dětech, o podplacených soudech, o samotě a bezmocnosti, o boji proti zvykům a zákonům muslimských zemí.

Detailní informace

Žánr román
Jazyk čeština
Původní název Stratené
Původní jazyk slovenština
Počet stran 200
EAN 9788026704355
Datum vydání 13.07.2015
Věk od 15
Formát 110x180 mm
Nakladatelství MOTTO
Hmotnost 0,212
Typ Kniha
Vazba brožovaná lepená s chlopněmi

Šest žen, které se zamilovaly do muslima

Známá slovenská autorka se setkala se šesti Evropankami, které se zamilovaly do muže jiné mentality a odlišné kultury, provdaly se za něj a měly s ním děti. A pak se všechno změnilo a nic už nebylo jako předtím. Simona, Mona, Maruška, Baška, Renáta, Patrícia – šest žen vypráví o lásce, jakou předtím nezažily, o naději, o stěhování, o konvertování k islámu, o zklamání, o nové rodině, o zmizelých dětech, o podplacených soudech, o samotě a bezmocnosti, o boji proti zvykům a zákonům muslimských zemí. Eva Urbaníková přináší šest životních osudů, které nenechají nikoho lhostejným.

S láskou muslima a Evropanky je to jako s tím hotelovým ranním kapučínem v Káhiře, které tak fascinovalo mého muže. Na pohled vypadá výjimečně, chutně, pěna je tak hustá, až svou konzistencí vyráží dech. Ale když se napil, svraštil čelo a zklamaný pachutí, jež se mu rozlila po jazyku, šálek odložil.

„Chutná jako nafta,“ řekl, ještě než sáhl po plechovce s kolou. Jenže když na trpkou pachuť divné arabské lásky přišly ženy z těchto příběhů, bylo už pozdě…

Eva Urbaníková (* 3. 3. 1976) V osmnácti letech odešla z rodné Žiliny na vysokou školu do Bratislavy a tam už zůstala. Celý profesionální život se věnuje žurnalistice. Začínala jako moderátorka v Rock FM rádiu, potom spolu s Julem Viršíkem tři roky moderovala ranní show v rádiu Koliba, později OKEY. Sedm let působila v měsíčníku Eva, poslední tři roky jako vedoucí publicistiky. V televizi moderovala programy Chilli a Ľudia na jednotku, od podzimu 2008 účinkuje v relaci 7edem, s. r. o. Momentálně se věnuje vydavatelství Evitapress, které založila v roce 2007. Žije v Bratislavě, má dceru Lindu a syna Filipa.

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Hodnocení čtenářů

Jarmila Koukalová
Neskutečné! Budete hltat jeden příběh za druhým. Budete doufat, že skončí dobře. Budete nevěřícně kroutit hlavou a říkat si, jak se mohly nechat takhle zblbnout, jak mohly opakovaně uvěřit všem těm lžím, jak mohly takhle dopadnout... Tohle by mělo patřit k povinné četbě už na základkách a rozdávat místo časopisů v letadlech vezoucích Evropanky na dovolenou do muslimských zemí.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
NAPIŠTE NÁM