EN

Tenkrát v ráji

Urban Josef


Příběh o svobodě ve zlých časech.
Román o osudech legendárního horolezce Josky Smítka nás zavede do divokých skal Českého ráje v období třicátých let a okupace. Příběh vypráví nejen o strmých cestách v pískovcových stěnách, ale především o křivolaké cestě ke svobodě.
Jiné dostupné formáty:

Detailní informace

Jazyk čeština
Počet stran 312
EAN 9788025324318
Datum vydání 04.05.2015
Věk od 0
Formát 145x205 mm
Nakladatelství Fragment
Hmotnost 0,432
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

Příběh o svobodě ve zlých časech …

Román o osudech legendárního horolezce Josky Smítka nás zavede do divokých skal Českého ráje v období třicátých let a okupace. Příběh vypráví nejen o strmých cestách v pískovcových stěnách, ale především o křivolaké cestě ke svobodě. Za neobvyklé pohledy na svět i prožitky souznění se platí cenou převysokou. I za osudovou lásku, jež hlavního hrdinu dožene k extrémnímu rozhodnutí. Srážka s okupační mocí dává příběhu fatální charakter. V zápasu o svobodu, o vysněnou ženu, je hranice mezi přátelstvím a nenávistí někdy tenčí, než list nepopsaného papíru.

Příběh o kamarádství na laně, pro které mělo smysl žít a zemřít …

Příběh, kdy muži pláčou a ženy zůstávají hrdé …

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Video

Hodnocení čtenářů

Milena Kvapilová
Zajímavý příběh postavený na základě skutečných událostí. Velice dobře se četl, nutil mě otáčet další a další stránky. Hlavním postavám, především Joskovi, jsem držela palce a přála si, aby přežil ve skalách tuhé zimy a dočkal se konce války. Jenže ne vždy příběhy končí happyendem... Konec byl pro mě velice emotivní, že jsem se neubránila ukápnuté slze.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
NAPIŠTE NÁM