EN

Databáze

David M. Kroenke


Překlad šestého vydání v zahraničí uznávané učebnice
Chcete porozumět databázím a naučit se je vytvářet a používat? A potřebujete pak to, co jste se dozvěděli, naplno využít v praxi? Překlad šestého vydání v zahraničí uznávané učebnice vás provede světem databází od těch nejmenších v systému Microsoft Access až po ty největší v systémech Microsoft SQL Server či Oracle Database. Knihu mohou využít jak samouci, tak i studenti, kterým poslouží jako učebnice pro přednášku o databázích.

Detailní informace

Žánr databáze
Jazyk čeština
Původní název Database Concepts (6th Edition)
Původní jazyk angličtina
Počet stran 496
EAN 9788025143520
Datum vydání 02.02.2015
Věk od 15
Formát 210x285 mm
Nakladatelství COMPUTER PRESS
Hmotnost 1,471
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

Chcete porozumět databázím a naučit se je vytvářet a používat? A potřebujete pak to, co jste se dozvěděli, naplno využít v praxi?

Překlad šestého vydání v zahraničí uznávané učebnice vás provede světem databází od těch nejmenších v systému Microsoft Access až po ty největší v systémech Microsoft SQL Server či Oracle Database. Knihu mohou využít jak samouci, tak i studenti, kterým poslouží jako učebnice pro přednášku o databázích. Probíraná látka nepředpokládá, že budete používat konkrétní databázový produkt, protože kniha ilustruje databázové principy pomocí několika databázových systémů.

Publikace se mimo jiné věnuje těmto tématům:

– Proč se databáze používají a z čeho se skládají

– Relační model a proces normalizace

– Základní příkazy jazyka SQL

– Datové modelování na základě E-R modelu

– Administrace, zálohování a zabezpečení databází

– ODBC, PHP a XML v databázích

– Big Data a Business Intelligence

Každou kapitolu uzavírají:

– Sada klíčových pojmů

– Kontrolní otázky

– Cvičení

– Otázky k případovým studiím

– Dva projekty

Všechna cvičení navíc vyžadují, abyste dokázali aplikovat poznatky z dané kapitoly na malý problém nebo úkol.

O autorech:

David M. Kroenke začal s počítači pracovat roku 1967 jako stážista ve společnosti RAND Corporation. Od té doby se profesionálně zabýval výukou, prací pro firmy, konzultacemi i publikováním. Vedl desítky školicích seminářů pro univerzitní učitele. Poskytoval konzultační služby společnostem IBM Corporation, Microsoft a Computer Sciences Corporation a mnoha dalším firmám a organizacím.

David J. Auer působí jako ředitel informačních systémů a technologických služeb na Western Washington University. Kromě správy počítačů a sítí vedl kurzy principů informačních systémů managementu a vývoje podnikových databází a odpovídal za přípravu kurzů síťové infrastruktury, včetně počítačového hardwaru a operačních systémů, telekomunikací a správy sítí.

Hodnocení čtenářů

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
NAPIŠTE NÁM