EN

Staré pověsti české a moravské

Alena Ježková


Znáte všechny zásadní pověsti Česka? Seznamte se s nimi v knize, která je souborem nejstarších českých a moravských pověstí. Dozvíte se vše od příchodu Čechů na horu Říp až po pověsti o životě a smrti sv. Václava a sv. Ludmily. Kniha, vycházející z legend A. Jiráska a I. Olbrachta, vás nenásilně seznámí s reáliemi doby, v nichž se příběhy odehrály.

Detailní informace

Ilustrátor Renáta Fučíková
Jazyk čeština
Počet stran 144
EAN 9788000017334
Datum vydání 15.11.2005
Věk od 9
Formát 195x255 mm
Nakladatelství ALBATROS
Hmotnost 0,63
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

Soubor nejstarších českých a moravských pověstí, vycházející ze zpracování nejstarších českých legend A. Jiráskem a I. Olbrachtema, ale zbavený historického nánosu pateticky archaického a pro dnešního čtenáře již leckdy nesrozumitelného jazyka.

Nejznámější české pověsti, od příchodu praotce Čecha přes příběhy o Bivojovi, Libuši a Přemyslovi, jsou doplněny legendami o životě prvních historických Přemyslovců - Bořivoje, svaté Ludmily a svatého Václava.

Krátké naučné texty, které tvoří předěly mezi jednotlivými příběhy, seznamují čtenáře s charakteristikou období, v nichž se děj odehrává.

Bohaté ilustrace mimořádným způsobem dokreslují atmosféru doby nejstarších Slovanů. Kniha je přitažlivým doplňkem školní výuky.

Hodnocení čtenářů

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
NAPIŠTE NÁM