EN

Počítačové sítě

James F. Kurose, Keith W. Ross


Překlad šestého vydání světově nejuznávanější učebnice počítačových sítí
Jste studenti informatiky nebo správci malých či velkých sítí? Díky této publikaci prověřené v zahraničí několika vydáními získáte nejen celkový přehled o počítačových sítích, ale také praktické dovednosti, které pak snadno uplatníte v jakékoli podnikové infrastruktuře. Kniha je vhodná pro výuku na vysokých školách a pro první rok postgraduálního studia. Je užitečná také pro administrátory a odborníky v telekomunikačním průmyslu.

Detailní informace

Žánr administrace
Jazyk čeština
Původní název Computer Networking: A Top-Down Approach, 6/E
Počet stran 624
EAN 9788025138250
Datum vydání 28.07.2014
Věk od 15
Formát 210x285 mm
Nakladatelství COMPUTER PRESS
Hmotnost 1,794
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

Překlad šestého vydání světově nejuznávanější učebnice počítačových sítí

Jste studenti informatiky nebo správci malých či velkých sítí? Díky této publikaci prověřené v zahraničí několika vydáními získáte nejen celkový přehled o počítačových sítích, ale také praktické dovednosti, které pak snadno uplatníte v jakékoli podnikové infrastruktuře.

Kniha definuje základní principy a ukazuje přístupy k řešení problémů. Student, který si tyto principy a řešení osvojí, získá dlouhodobé znalosti. Dnešní síťové standardy a protokoly budou jednou zastaralé, avšak zmíněné zásady, na nichž stojí, budou důležité a relevantní ještě dlouho poté. Kniha je proto vhodná pro výuku na vysokých školách a pro první rok postgraduálního studia. Je užitečná také pro administrátory a odborníky v telekomunikačním průmyslu.

Autoři, kteří se výuce počítačových sítí věnují více než 20 let, se v publikaci zabývají mimo jiné následujícími tématy:

– Vrstvy protokolů a jejich modely služeb

– HTTP, SMTP, DNS

– Směrovací algoritmy

– Přepínání v místní síti

– Správa bezdrátových a mobilních sítí

– Kontrola přetížení sítí

– Zabezpečení všech druhů sítí

Každá kopie této učebnice poskytuje čtenářům šest měsíců přístupu k doprovodnému webu v anglickém jazyce, který obsahuje:

– Interaktivní cvičení

– Prezentace, tzv. „VideoNotes“

– Programovací úlohy

– Zkušební prostředí Wireshark

– Další učební materiál z předchozích anglických vydání knihy

Návod, jak získat přístup k doprovodnému webu, naleznete uvnitř knihy.

O autorech:

James Kurose je univerzitní profesor informatiky na University of Massachusetts v Amherstu. Za svou vzdělávací činnost získal řadu ocenění. Zabývá se především síťovými protokoly, architekturou a měřením sítí, senzorovými sítěmi a multimediální komunikací.

Keith Ross je profesor a vedoucí oddělení informatiky na Polytechnickém institutu NYU. Je také zakladatelem a někdejším generálním ředitelem společnosti Wimba, která vyvíjí online multimediální aplikace pro e-learning. Zabývá se hlavně bezpečností a ochranou osobních údajů, sociálními sítěmi, peer-to-peer sítěmi či streamováním videí.

Hodnocení čtenářů

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
NAPIŠTE NÁM