EN

Děti z Bullerbynu

Astrid Lindgrenová


Klasika, bez které nemůže vyrůst žádné dítě!
Již počtrnácté vychází jedna z nejoblíbenějších knížek proslulé spisovatelky Astrid Lindgrenové, nositelky Ceny H. Ch. Andersena. Šest dětí – Lisa, která nám všechno vypravuje, její dva bratři Lasse a Bosse, sestry Anna a Britta a Olle – prožívá veselé či méně zábavné každodenní příhody na švédském venkově. Ve třech částech knihy strávíme s dětmi celý rok: jaro s koťátky, léto s prázdninami, podzim se školou, zimu s vánočními svátky.
Jiné dostupné formáty:

Detailní informace

Ilustrátor Helena Zmatlíková
Jazyk čeština
Původní název Alla vi barn i Bullerbyn, Mera om oss barn i Bullerbyn, Bara roligt i Bullerbyn
Původní jazyk švédština
Překladatel Břetislav Mencák
Počet stran 224
EAN 9788000030760
Datum vydání 04.02.2013
Věk od 6
Formát 163x238 mm
Nakladatelství ALBATROS
Hmotnost 0,687
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

Pokaždé, když se na našem knižním trhu objeví tato knížka Astrid Lindgrenové, nositelky Ceny H. Ch. Andersena, udělá radost malým i větším čtenářům. Šest dětí – Lisa, která všechno vypravuje, její dva bratři Lasse a Bosse, sestry Anna a Britta a kamarád Olle – v ní prožívá veselé či méně zábavné každodenní příhody na švédském venkově. Ve třech částech knihy strávíme s dětmi celý rok: jaro s koťátky, léto s prázdninami, podzim se školou, zimu s vánočními svátky. A protože jsou to příběhy, které v různých podobách může zažít každé dítě, těší se stále neutuchajícímu zájmu čtenářů na celém světě.

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Audio

Hodnocení čtenářů

Michaela Ficová
Moje nejoblíbenější kniha v dětství. Poutavé příběhy dětí, žijících ve vesničce skládající se ze 3 statků. S knihami Astrid Lindgrenové snad nejde šlápnout vedle, úžasná autorka mnoha úžasných knih. Zaujme jak opravdu malé posluchače, tak i ty větší. Moc rádi ji s dětmi čteme.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
Autor knihy
Astrid Lindgrenová

Astrid Lindgrenová

Světově známá švédská autorka psala knížky pro děti, scénáře k filmům, povídky pro dospělé a básně. Získala nespočet literárních ocenění (i Cenu H. Ch. Andersena), její jméno nesou školy, knihovny, ulice, literární ceny i asteroid. Pracovala jako nakladatelská redaktorka. Dětství prožila na statku u Vimmerby a zážitky z tohoto období vtiskla i do svých knih. V češtině vyšly jako první Děti z Bullerbynu, poté knihy s detektivem Kallem a Pipi Dlouhou punčochou. Albatros je autorčiným výhradním českým nakladatelem, vydal také tituly jako Bratři Lví srdce, Karkulín ze střechy, Emilovy skopičiny, Ronja, dcera loupežníka, Madynka nebo Lotta z Rošťácké uličky.
Zobrazit profil autora
NAPIŠTE NÁM