Moderní židovská kuchařka | Albatrosmedia.cz
EN

Moderní židovská kuchařka

Karel Sýs, Magda Saxlová


Připravte si něco na zub podle tradičních košer receptů!
Židovská kuchyně je jako písnička – má rytmus, atmosféru, slova, melodii a emoce. I když nejste Židé, a tradici židovské kuchyně zatím neznáte, díky této knize si můžete připravit něco na zub podle tradičních košer receptů. Kromě radosti z vaření a příjemného zážitku při vychutnávání pokrmů budete potěšeni grafickým zpracováním této knihy a vaše mysl bude oblažena citáty z Talmudu, týkajícími se jídla a stolování.

Detailní informace

Jazyk čeština
Počet stran 120
EAN 9788026401315
Datum vydání 26.11.2012
Věk od 15
Formát 167x225 mm
Nakladatelství CPRESS
Hmotnost 0,49
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

I když nejste židé, a tradice židovské kuchyně zatím neznáte, díky této knize si můžete připravit něco na zub podle tradičních košer receptů. Kromě radosti z vaření a příjemného zážitku při vychutnávání pokrmů budete potěšeni grafickým i literárním zpracováním této knihy a vaše mysl bude oblažena citáty z talmudu, týkajícími se jídla a stolování.

Židovská kuchyně je oáza

Židovská kuchyně je jako písnička – má rytmus, atmosféru, slova, melodii a emoce.

Podíváme-li se na židovský kalendář, okamžitě si všimneme svátků. Je jich mnoho a každý má svá tradiční jídla a nápoje, uspořádání předmětů a potravin na stole, dokonce i předepsané písničky.

,,Který svátek máte nejraději?“ ptám se občas doma.

,,Roš Hašana s rybí hlavou a medem, Šábes s gefiltefisch a barchesem, Purim s Hamanovýma ušima, Chanuku s koblihami,“ volají děti.

Připravit rituálně správně a pro oko krásně stůl na Pesach, navařit polévku s macesovými knedlíčky a při večeři naslouchat čtení Hagady – to je opravdový zážitek. Ale není zadarmo. Jako nic v židovské kuchyni ani v životě.

Musíte totiž držet košer tradici, nakupovat košer potraviny, naučit se postup vaření, nakoupit dvoje nádobí – mléčné a masité – na běžný provoz a dvoje nádobí na svátek Pesach.

Židovská kuchyně je prostě oáza, kterou jste osídlili po svých předcích, a patří jenom vám a tomu nejvyššímu.

Pokud nejste židé, i tak si můžete připravit něco na zub podle tradičních košer receptů.

Přeji dobrou chuť – Bete avon.

Vlasta Rut Sidonová

Uživatelské hodnocení

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
NAPIŠTE NÁM

Budete to vědět jako první!

Zajímá Vás, jaký knižní hit právě vychází, na jaké zboží je výhodná sleva, jaká běží soutěž o ceny? Přihlášením k odběru našich e-mailových novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.