EN

Podivuhodné vyprávění bývalého piráta Kolíska

Václav Čtvrtek


Ideální knížka pro čtení (pra)rodičů s dětmi!
Příběh o pirátovi Kolískovi je zvláštní a výjimečný! V dnešní hlučné zábavě pro děti jde o vyprávění poetické, vrstevnaté, a právě proto dvojnásob vhodné pro přemýšlivé děti s fantazií. Je to příběh o čtení a o tom, jak se kniha může stát kouzelnou branou do světa dobrodružství, odvahy i průvodcem na cestě životem. Vzhůru mezi písmenka i vysněné piráty!

Detailní informace

Ilustrátor Jiří Kalousek
Jazyk čeština
Počet stran 64
EAN 9788000082257
Datum vydání 07.09.2026
Věk od 7
Formát 210x270 mm
Nakladatelství ALBATROS
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

Václav Čtvrtek je jedním z nejvýznamnějších spisovatelů české literatury pro děti a vždy patřil ke kmenovým autorům nakladatelství Albatros. Jeho knížky o Rumcajsovi, víle Amálce či o Křemílkovi a Vochomůrkovi učarovaly již několika generacím malých čtenářů.

Příběh o pirátovi Kolískovi je zvláštní a výjimečný! V dnešní hlučné zábavě pro děti jde o vyprávění poetické, vrstevnaté, a právě proto dvojnásob vhodné pro přemýšlivé děti s fantazií. Je to příběh o čtení a o tom, jak se kniha může stát kouzelnou branou do světa dobrodružství, odvahy i průvodcem na cestě životem.

Vzhůru mezi písmenka i vysněné piráty!

Obsahuje poznámku pro (pra)rodiče, jak s dětmi o knize hovořit.

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Hodnocení čtenářů

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
Autor knihy
Václav Čtvrtek

Václav Čtvrtek

Spisovatel, který se narodil roku 1911 jako Václav Cafourek, je považován za pokračovatele klasiků českých pohádek. Právnickou fakultu nedostudoval, věnoval se raději tvorbě pro dětské časopisy a stal se vedoucím vysílání Československého rozhlasu pro děti a mládež. Své pohádkové příběhy, v čele s tím o loupežníku Rumcajsovi, často umisťoval na Jičínsko. Ve spolupráci s Československou televizí pak vznikly kultovní večerníčky – například Pohádky z mechu a kapradí, Říkání o víle Amálce, O makové panence a motýlu Emanuelovi, O Kubovi a Stázině.
Zobrazit profil autora
NAPIŠTE NÁM