EN
Znásilnění je pád do černé díry, říká Winnie M Li

Znásilnění je pád do černé díry, říká Winnie M Li

Jak moc může jediná událost změnit nejeden život? Americká spisovatelka a producentka Winnie M Li se vypsala ze své zkušenosti se sexuálním útokem…

Ve svém románovém debutu Temná kapitola odhaluje, čím si po něm prošla. A vysvětluje také, proč obětem mnohdy trvá měsíce, než získají podporu, a jakou cestu musí projít, aby se domohly spravedlnosti.

Strach, vztek, nejistota, bezmoc. I to jsou pocity, které podle zkušenosti Winnie M Li zažívají oběti sexuálního útoku. Svou vlastní zkušenost přetavila v šokující, konfrontační, odvážný a zároveň čtivý román, který může posloužit i jako psychologická studie o tom, jak může jedna událost změnit celý život.

Když zcestovalá Američanka Vivian potká Johnyho, netuší, jak moc se její život změní. Tento dospívající chlapec pochází z irské komunity žijící na okraji společnosti, kde je násilí na ženách samozřejmostí a muži nemusí ovládat svůj chtíč. Jejich setkání skončí tragicky a z nevinného výletu se rázem stane temná kapitola Vivianina života.

„Všechny věci, které mi předtím přinášely radost (setkání s přáteli, dobré filmy nebo jídlo), byly najednou pryč,“ říká věcně Winnie M. Li. „Nevěděla jsem, jestli budu ještě někdy schopná je znovu prožívat. Připadalo mi, že zbytek mého života bude nekončící monotónnost osamělosti a úzkosti," dodává úspěšná autorka.

Její spisovatelský debut, který vznikl především jako osobní katarze, odhaluje, jak složité je vyrovnat se s podobnou událostí a jaké cesty mohou vést k obnovení vnitřních sil a sebevědomí oběti. Liin román je hodnotným sociálním dokumentem i napínavou a čtivou knihou v jednom.


Mohlo by vás také zaujmout:

Budete to vědět jako první!

Zajímá Vás, jaký knižní hit právě vychází, na jaké zboží je výhodná sleva, jaká běží soutěž o ceny? Přihlášením k odběru našich e-mailových novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.