EN
Začíná epická vesmírná sága od autora bestselleru Eragon

Začíná epická vesmírná sága od autora bestselleru Eragon

Christopher Paolini se vydal do vod žánru sci-fi a vytvořil vlastní promyšlený vesmír. Co čeká lidstvo po setkání s mimozemskou civilizací?

Původně to měl to být rutinní průzkum neobydlené planety. Ale když pod povrchem neznámého světa narazí xenobioložka Kira Navárezová na pozůstatek mimozemské stavby, změní to navždy nejen ji, ale i chod lidských dějin. Christopher Paolini ve své nejnovější knize dokázal, že není autorem jen jedné série. Po veleúspěšné řadě Odkaz dračích jezdců napsal vesmírnou ságu Spát v moři hvězd, jejíž první díl právě vychází. Napínavý sci-fi román vás vtáhne do neuvěřitelně propracovaného světa plného futuristických technologií a detailně promyšlených zápletek.

Pozitivní ohlasy na sebe nenechaly dlouho čekat a rozhodně se v nich nešetří superlativy:

Tohle je zatím Paoliniho nejlepší kniha.“ – Starburst Magazine

Silný příspěvek k žánru sci-fi, chytře napsaný a plný velkých myšlenek.“ – Adrian Tchaikovsky

Ukázka z knihy

Oranžový plynný obr Zeus visel nízko nad obzorem, obrovský a těžký, a vydával slabou načervenalou záři. Kolem něj se na temném pozadí kosmu rozkládalo jasné pole hvězd, zatímco dole se pod bdělým pohledem obra táhla šedá pustina posetá kameny.

V prázdné krajině stál hlouček budov. Kupole, chodby a uzavřené prostory s okny představovaly v jinak nehostinném prostředí jediné teplé a přívětivé místo.

Kira se ve stísněné laboratoři stanice snažila vytáhnout z výklenku ve stěně genový sekvenátor. Přístroj nebyl příliš velký, ale zato těžký a ona ho nemohla pořádně chytit.

„Kruci,“ zahučela a zkusila ho vzít jinak.

Většina zařízení zůstane na Adrasteie, měsíci o velikosti Země, jehož zkoumáním strávili poslední čtyři měsíce. Většina, ale ne všechno. Genový sekvenátor patřil k základní výbavě každého xenobiologa a všude ji doprovázel. Kolonisté, kteří brzy dorazí na palubě Shakti-Uma-Sati, kromě toho přivezou nové, lepší modely, ne takový laciný cestovní, jakým Kiru vybavila společnost.

Znovu zabrala. Prsty jí sklouzly a kovová hrana jí rozřízla dlaň. Kira se prudce nadechla. Pustila přístroj a prohlédla si ruku. Z tenké linky na kůži jí prýštila krev.

 

NAPIŠTE NÁM