Albatrosmedia.cz - knihy, internetové knihkupectví
EN
Vystoupejte Nahoru na horu v knižním rozhovoru s Radkem Jarošem

Vystoupejte Nahoru na horu v knižním rozhovoru s Radkem Jarošem

Nejúspěšnější český himálajský horolezec v dosud nejosobnější zpovědi mluví o svých sportovních úspěších i dalších životních výzvách.

Radek Jaroš za svoji sportovní kariéru nashromáždil ohromující řadu úspěchů – vystoupal bez kyslíkového přístroje na nejvyšší vrcholy všech kontinentů a stal se prvním Čechem, který zdolal všechny osmitisícovky světa. V otevřeném knižním rozhovoru Nahoru na horu, který s ním vedl zkušený sportovní novinář Jiří Macek, se však známý horolezec rozpovídal i o svém osobním životě.

Nyní tak můžete velmi živě nahlédnout do myšlení i soukromí muže, který posouvá hranice lidských schopností a zároveň zůstává nohama na zemi. Celou knihu navíc doprovází série fotografií s úchvatnými horskými scenériemi.

Pojďme si na začátek sesumírovat váš horolezecký život.

Lezu od roku 1982. Nejdřív jsem lezl na skalkách, následně v horách. Mám za sebou čtrnáct osmitisícovek v Himálaji, zdolal jsem nejvyšší hory všech světadílů. Na nohách mi po omrzlinách z Annapurny chybí 11 článků, které mi doktoři postupně uřízli. To je v kostce vše.“ – Radek Jaroš

NAPIŠTE NÁM