Albatrosmedia.cz - knihy, internetové knihkupectví
EN
Vychází pokračování thrillerového bestselleru Tatérka

Vychází pokračování thrillerového bestselleru Tatérka

V ulicích Brightonu řádí sériový vrah. Dokáže si inspektor Francis Sullivan poradit se svým druhým velkým případem?

Anglická spisovatelka Alison Belshamová je svěžím hlasem na poli literární krimi. Poprvé na sebe upozornila v roce 2016, kdy s rukopisem knihy Tatérka suverénně získala první místo v soutěži pořádané během skotského festivalu detektivek Bloody Scotland. Román se ve světě i v Česku stal bestsellerem a nyní vychází jeho pokračování s názvem Inkoust.

I v něm se čtenáři setkají s vyšetřovatelem Francisem Sullivanem a sériovým vrahem, který své oběti zabíjí prostřednictvím smrtícího tetování. Netradiční zápletka, napínavé vyprávění a komunita, kterou autorka velmi dobře zná – to je mix, díky němuž nebudou moci čtenáři nový thriller Inkoust dát z ruky.

Ukázka z knihy

Nad příď veslice se snesla vážka, její průhledná křídla se mihotala ve slunečních paprscích, tělíčko jako ostrou modrou jehlu. Muž ji chviličku pozoroval, načež se opět začal soustředit na průjezd úzkým potokem, který býval řekou. Sedm dlouhých horkých týdnů bez deště obnažilo většinu pozvolně se svažujících břehů říčního koryta, jež se obvykle ocitaly pod vodou. Porost podél nich zhnědl, listy se zkroutily jako starý pergamen. Nad bahnem, které v tom úporném horku páchlo, se hemžila hejna bzučících much.

Muž uvažoval, zda svého cíle dosáhne dřív, než voda klesne tak moc, že nebude možné plout dál.

Pohledem zavadil o něco, co trčelo z bahna kus před ním. Pokles hladiny odhalil ve vyprahlém popraskaném jílu suchý klacek vybledlý sluncem. Vážka střemhlav slétla přímo k němu, usadila se na jeho špičce a křídly zčeřila sluneční svit.

Muž se opřel do vesel, která zaskřípěla o vyschlé řečiště a posunula loďku po zbylé vodě kupředu. Dojel ke klacku blíž a pořádně si jej prohlédl. Žádný klacek to nebyl.

Byla to kost.

NAPIŠTE NÁM