EN
Upíří sága Stmívání se vrací ve velkolepém stylu

Upíří sága Stmívání se vrací ve velkolepém stylu

Stephenie Meyerová po dvanácti letech rozšiřuje svoji slavnou knižní sérii – a tentokrát čtenáři uvidí příběh Stmívání Edwardovýma očima.

Upíří sága Stmívání pobláznila celý svět – k dnešnímu dni se prodalo více než 160 milionů knih a množství zasažených čtenářských srdcí ani nelze spočítat. Spisovatelka Stephenie Meyerová se nyní, dvanáct let po vydání posledního dílu, ke své nejslavnější sérii vrací románem Půlnoční slunce.

Zatímco původní knihy čtenáři prožívali z perspektivy hlavní hrdinky Belly, novinka je vezme přímo do středu upíří rodiny. Všichni fanoušci této krvavé lovestory tak konečně mají šanci poznat příběh Stmívání Edwardovýma očima. A je to pohled mnohem temnější, než byli dosud zvyklí:

„Půlnoční slunce je komplexnější, promyšlenější a o mnoho méně nevinnější než Stmívání.“ – z recenze časopisu Time

Ukázka z knihy

Co se týče lidské mysli, vnímal jsem ji celkově, a ještě mnohem intenzivněji. Dneska se všechny myšlenky soustředily na banální drama ohledně příjezdu nového drobného studentského těla. Jak málo jim stačí k rozptýlení. Viděl jsem ten nový obličej opakovaně z každého úhlu v další a další mysli. Jenom obyčejná lidská dívka. Rozruch kolem jejího příjezdu byl únavně předvídatelný – byla to stejná reakce, kterou lze očekávat od několika batolat, jimž dáte lesklý předmět. Polovina chlapců si už jako stádo ovcí představovala, že jsou do ní zabouchnutí jenom proto, že byla něco nového, na co se dalo koukat. 

NAPIŠTE NÁM