Albatrosmedia.cz - knihy, internetové knihkupectví
EN
Vychází nová kniha příhod legendárního sluhy!

Vychází nová kniha příhod legendárního sluhy!

Miroslav Macek napsal již druhé pokračování slavného románu Zdeňka Jirotky. Jak si tentokrát Saturnin poradí s nečekanými překážkami během zimního dobrodružství?

Žádná mísa koblih před ním není v bezpečí – to už všichni vědí. Jak ale proslulý sluha Saturnin vyzraje třeba na lyžování během jednoho zimního výletu? To se fanoušci slavného humoristického románu Zdeňka Jirotky dozvědí v dalším pokračování od spisovatele Miroslava Macka, které nese název Saturnin zasahuje. Vracejí se v něm všechny jejich oblíbené postavy, aby roztočily zábavný kolotoč nečekaných příhod.

Miroslav Macek za své první pokračování Saturnina obdržel Cenu Miloslava Švandrlíka za nejlepší humoristickou knihu roku. I v tom druhém s lehkostí sobě vlastní napodobil styl Zdeňka Jirotky a vypointovaným situačním humorem dává vzpomenout také na dílo P. G. Wodehouse.

Ukázka z knihy:

„Byl to sice sám doktor Vlach, který tvrdil, že nejhorší věcí na světě je, když člověk strká prsty tam, kam nemá, kupříkladu do snubního prstýnku, aby ovšem nakonec sám tak učinil. Odolat mladé, půvabné a chytré Zorce Kadláčkové bylo prostě nad jeho síly a Saturnin to při obřadu ve vinohradském chrámu svaté Ludmily v okamžiku, kdy nás míjeli cestou k oltáři, označil za vítězství moderních zbraní nad starosvětským pacifismem.“ – Miroslav Macek

NAPIŠTE NÁM