EN
O velké cestě malé motorkářky po Jižní Americe

O velké cestě malé motorkářky po Jižní Americe

10 měsíců, 8 zemí, 11 237 kilometrů, 5 píchnutí, 2 návštěvy nemocnice, 1 pád, 1 přepadení, 1 porucha, 1 opravený zub a nekonečno zážitků… Když se metr a půl vysoká Dominika Gawliczková s ještě menší motorkou vydala sama napříč Jižní Amerikou, setkala se s padouchy, sněhem i rozzuřenými psy. Zažila poruchu motorky i pobyt v nemocnici, ale pořád pokračovala, až to všechno po desíti měsících dobře dopadlo.

Kdyby to byla fikce, čtenář by si nejspíš pomyslel, že to autor s intenzitou zážitků přehnal. A že Dominika je neohrožená cestovatelka, superhrdinka, kterou nic nezastaví.

Jenže opak je pravdou - Dominika se bála úplně všeho a jela dál jen proto, že si myslela, že se to zlepší. Nezlepšilo.
A čím hůř bylo, tím víc bylo jasné, že jedinou obranou je dělat si z toho všeho srandu.

Dominika Gawliczková je jednou z nejznámějších a nejzajímavějších českých cestovatelek, která se proslavila mimo jiné i výpravou se „žlutým cirkusem trabantů“ pod vedením Dana Přibáně. Na motorku nasedla ve 13 letech, vystudovala strojní inženýrství, a i když toho o motorkách a cestování pořád moc neví, zvládla na nich projet 33 zemí. Jejím zatím nejnáročnější cesta, kterou podnikla sama na vlastní pěst, vedla osmi státy Jižní Ameriky. Popisuje ji ve své knize Dominika na cestě Jižní Amerikou.

Kniha je doplněna o nádherné fotografie, které během své cesty autorka pořídila, a o originální ilustrace Dany Lédlové.


Cestou necestou...

Budete to vědět jako první!

Zajímá Vás, jaký knižní hit právě vychází, na jaké zboží je výhodná sleva, jaká běží soutěž o ceny? Přihlášením k odběru našich e-mailových novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.