EN
Nejzábavnější sci-fi román nejen v tomto vesmíru!

Nejzábavnější sci-fi román nejen v tomto vesmíru!

Kousavá kniha odehrávající se v blízké budoucnosti řeší s ostrým humorem stírající se hranice mezi lidmi a stroji.

To, co bylo kdysi jenom výplodem mysli autorů sci-fi, se dnes stává realitou. Jak rychle bude vývoj technologií pokračovat? A nejsou hranice mezi člověkem a stroji prostupné už nyní? Nejen nad těmito otázkami se zamýšlí německý spisovatel a stand-up komik Marc-Uwe Kling ve svém humoristickém sci-fi románu QualityLand, který dobývá celý svět.

V něm nás zavede do blízké budoucnosti, kde je lidstvo závislé na několika gigantických korporacích. V QualityLandu, který se označuje za nejlepší zemi na Zemi, už není místo pro zbytečnosti jako svobodná vůle: Automatizovaná služba každému dohodí ideální práci i dokonalého partnera a spolehlivé algoritmy společnosti TheShop vědí, co kdo přesně chce, ještě předtím, než si to vybere. Jak to ale dopadne, když se jeden nevýznamný šrotovník jménem Peter Nezaměstnaný rozhodne postavit systému?

Ze zahraničních ohlasů:

Klingovy nelítostné postřehy si berou na paškál ekonomiku, právo, xenofobii, vztahy, bezpečnost i vládu, šetří jen málokoho a s rozkošnou brutalitou odhalují, jak moc je QualityLand podobný realitě. – Booklist, Starred Review!

Neskutečně zábavná a odvázaná jízda absurdní hyperkapitalistickou dystopií. Naprosto výstižná satira. – Publishers Weekly

QualityLand, děsivě prorocký a okořeněný vizemi blízké budoucnosti (včetně kryogenického vzkříšení Jennifer Aniston), evokuje nejlepší epizodu seriálu Black Mirror, kterou jako by napsal Kurt Vonnegut. – Kira Jane Buxtonová, autorka knihy Hollow Kingdom

NAPIŠTE NÁM