Albatrosmedia.cz - knihy, internetové knihkupectví
EN
Nečíst – literární prvotina Miroslava Krobota, kterou si musíte přečíst!

Nečíst – literární prvotina Miroslava Krobota, kterou si musíte přečíst!

Známý český herec a režisér se představuje ve svém literárním debutu, který srší osobitou lyrikou a nespoutanou fantazií.

Jeden z nejvýraznějších mužů české filmové a divadelní scény napsal svoji literární prvotinu. Herec a režisér Miroslav Krobot v prozaické koláži s názvem Nečíst dává nahlédnout do své fantazie, která se vydává podivuhodnými směry. Kombinací úvah, útržků, povídek i nonsensů putují fascinující postavy i vzpomínky a ukazují svébytný styl nezaměnitelného umělce v novém světle.

No řekněte – kde jinde narazíte v jedné knize zároveň na českého dobrodruha Eskymo Welzla, Jacka Kerouaca, Rolling Stones nebo Medvídka Pú? Knihu Miroslava Krobota doprovodila hravými barevnými ilustracemi mladá výtvarnice Julie Čermáková.

Nedokázal si vybavit povinnosti, ale ani svoje jméno. Preventivně si zakázal paniku. Pátral po mnemotechnických pomůckách, ale ani ty ho nenapadaly. Kdesi v dáli krajiny paměti se zatřepotala informace, že jeho jmé­no nějak souvisí se spěchem, kvapem, úsilím a obecněji rychlostí.

Posadil se a do klína mu spadla knížka, kterou měl celou dobu na prsou, aniž o tom věděl. Byla o kvantové fyzice. Nevzpomínal si, že by před spaním četl, a ještě podivnější bylo, že spal oblečený na gauči v obýváku místo v ložnici v posteli. – Miroslav Krobot

NAPIŠTE NÁM