Albatrosmedia.cz - knihy, internetové knihkupectví
EN
Kultovní dokument Heleny Třeštíkové se dočkal knižního pokračování

Kultovní dokument Heleny Třeštíkové se dočkal knižního pokračování

Jak žije protagonistka známého dokumentárního filmu nyní? Vydejte se po stopách nejznámějšího českého příběhu drogové závislosti v unikátní životopisné knize.

Je tomu již deset let, kdy české diváky v kinech šokoval časosběrný dokument Katka, v němž Helena Třeštíková divákům předestřela 14 let nerovného boje Kateřiny B. s drogovou závislostí. Během rozhovorů sama přiznala, že snad poprvé chtěla vystoupit ze své pozice nezávislé dokumentaristky a do Katčina chování zasáhnout. 

Drogy nad Katčinou vůlí však nadále vítězily, takže nerovný boj protagonistky se závislostí v následujících letech pokračoval – a psaly o něm především bulvární noviny. Jak ale vypadaly její další osudy nezkreslené touhou po senzaci? Odpověď najdete v knize Katka: Příběh narkomanky, kterou zpracoval manžel Heleny Třeštíkové Michael Třeštík a fotografiemi doprovodil jejich syn Tomáš. Série autentických výpovědí mapuje Katčin život od dětství přes první pokusy s užíváním drog až do současnosti.

Mě k drogám přivedla nevědomost, co to vůbec drogy jsou a co jsou vlastně ty lidi kolem nich zač. To jsem vůbec nevěděla, neměla o tom ani páru. Ale hlavně ta knížka My děti ze stanice ZOO, ta mě tak oslovila, že jsem nepociťovala strach nebo respekt z drogy samotný jako takový. Možná proto, že to v tý knížce skončilo, jak to skončilo, že prostě žila dál. Žila docela dlouho. I když tam bylo, že jí zemřela ta kamarádka, ale Christiane žila dál. 

– Kateřina B., z knihy Katka: Příběh narkomanky

NAPIŠTE NÁM